SPECIALISTKA NA ZDRAVOTNÍ PREVENCI A VÝŽIVU

TED – Proč potřebujeme zdravé jídlo

21.10.2012

Zpět na výpis článků

Perfektni 5 minutové video, ve kterém jedenáctiletý kluk vysvětluje proč potřebujeme zdravé jídlo, problematiku genetické modifikacebiopotravin. Ukončeno bezvadnými výživovými doporučeními pro všechny. Na základě velkého zájmu o českou verzi jsem přeložila text a zorganizovala přípravu titulků, které lze zapnout v dolní liště obrazu.

Video moc doporučuji pro dospělé i děti, je vhodné také pro použití při výuce zdravé výživy, ekologie anebo anglického jazyka ve školách.

TED je celostěvová síť konferencí organizovaných neziskovou privátní organizací. Cílem organizace je šíření „myšlenek stojících za šíření“ („ideas worth spreading“). Zkratka je vytvořena z anglických slov: technologie, zábava a design (Technology, Entertainment and Design).

TEDTalks jsou videa z nejlepších rozhovorů a vystoupení z TED konferencí anebo TEDx akcí partnerů z celého světa.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Diskuze

4 komentáře: “TED – Proč potřebujeme zdravé jídlo”

  1. Lucie Peterová napsal:

    Ten kluk má víc rozumu než většina lidí. Já jen doufám, že postupem času se tohle dokáže prosadit, lidé přestanou devastovat přírodu a a začnou pěstovat kvalitní potraviny a chovat zvířata stejným způsobem, jako v těchto farmách. Musím říct, že si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy měla dobré rajče. Nebo broskve, ty se sice musí dovážet, ale musí to jít přece líp, než je trhat ze stromů ještě zelené a prodávat tvrdé.

  2. anonym napsal:

    Skratka TED, časť Entertainment… entertainment je zábava a rozhodne nie kultúra. Ešte aj výkladový slovník som kvôli tomu pozrel ;) Dúfam teda, že titulky budú dobré, idem na video.

  3. Děkuji za upozornění, máte samozřejmě pravdu a hned opravuji, Margit

  4. Dopisovatelka napsal:

    naštěstí se komunita lidí, kteří se obracejí k původní víře lidstva = TEĎ (a Já jsem), zvětšuje každým dnem. Nebude to trvat dlouho, možná jen dvě či tři generace, a na Zemi převládneme. Těším se na tuto dobu, až Matička Země bude konečně osvobozena od negativa a bude ona a my moci vzkvétat. V mém odkaze naleznete fórum zabývající se alternativními pohledy na realitu a alternativním životem. Doufám, že se do komunikace připojíte a toto video tam brzičko od Vás najdeme. Krásný dny přeji :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zůstaňme ve spojení!

Kompletní kontakty

A určitě nezapomeňte na odběr mého newsletteru, aby vám neuniklo nic důležitého ze světa zdraví:

Zdravé zprávy emailem