SPECIALISTKA NA ZDRAVOTNÍ PREVENCI A VÝŽIVU

Hormon, který reguluje příjem jídla

1.2.2017

Zpět na výpis článků

Leptin je hormon, který reguluje příjem a výdej energie (včetně chuti k jídlu) a metabolismus. Je nejdůležitějším hormonem, pomocí kterého můžeme vysvětlit, proč se někdy cítíme sytí a jindy hladoví. Co narušuje tvorbu leptinu, hrozí vznikem leptinové rezistence a tak i přejídání se?

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Diskuze

2 komentáře: “Hormon, který reguluje příjem jídla”

  1. Bára napsal:

    Hezký den, Margit, již 3 roky bojuji s bulimií a přejídáním se. Ačkoliv jím opravdu zdravě a nezdravé zahrnuji jen svátečně, mám i tak potřebu se tím zdravým jídlem přejídat – ať už to je pečená zelenina, maso, tvarohy, sýry, ořechy, semínka atd., jím je praktikcy ve velkém množství každou hodinu až dvě. Z Vašeho videa jsem tak trochu pochopila, že možná i u mě bude problém leptinové rezistence. Je možné s tím v mém případě něco dělat? Povzbudit hormon ke zdravému fungování, aby mi byl schopen říct, že teď už mám dost a jídlo je třeba odložit? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

  2. Dobrý den, určitě stojí zato zkoušet léčit takto chronický problém, i když u poruch příjmu stravy je zpravidla potřeba i spolupráce s psychoterapeutem, Margit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zůstaňme ve spojení!

Kompletní kontakty

A určitě nezapomeňte na odběr mého newsletteru, aby vám neuniklo nic důležitého ze světa zdraví:

Zdravé zprávy emailem