SPECIALISTKA NA ZDRAVOTNÍ PREVENCI A VÝŽIVU

Proč namísto farmakoterapie propaguji terapii stravou?

9.7.2013

Zpět na výpis článků

Každý druhý dospělý člověk je chronicky nemocný. Sedm z deseti lidí umírá na následky chronických onemocnění a až 80 % výdajů na zdravotnictví jde na terapii chronických onemocnění. V České republice je to 230 z celkových 290 miliard korun. Podle Světové zdravotnické organizace je přitom za většinu chronických onemocnění zodpovědná nezdravá výživa, nedostatek pohybu a kouření.

Díky těmto faktům jsem si uvědomila, že podpora zdravé výživy, pohybu a životního stylu je tím nejdůležitějším prostředkem ke zdraví i úspoře peněz nás všech. Pochopila jsem, jak zásadní je usilovat o to, aby nemoci nevznikaly, a jak je prospěšné, pokud už je nemoc přítomná, vyzkoušet nejdříve terapii přirozenými možnostmi (pokud se nejedná přímo o život ohrožující stav). Zmíněné informace ve mně vzbudily touhu studovat vedle farmacie především prevenci a přirozené a méně riskantní možnosti terapie. Studium výživy bylo pro mne jasnou volbou už od dob studia na vysoké škole, jako farmaceut proto propaguji terapii stravou.

Velmi si vážím toho, že jsem měla možnost vystoupit na TEDx v Brně, kde jsem mohla vysvětlit obrovský význam zdravé výživy a dát návod, jak ji může každý člověk realizovat v každodenní praxi.

 

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Diskuze

3 komentáře: “Proč namísto farmakoterapie propaguji terapii stravou?”

 1. Lucie napsal:

  Dobrý den,

  chtěla bych znát Váš názor na tzv. zelené potraviny, tj. mladý ječměn a chlorellu (http://www.gw-int.net/cs/produkty) a jejich pozitivní vliv na zdraví jakožto doplňku zdravé stravy.

  Děkuji za odpověď.

 2. Dobrý den, zelené potraviny určitě obsahují spoustu mikroživin, ale z pohledu TČM jsou ochlazujícího charakteru, a proto bych je nedoporučovala úplně každému, jak mnozí prodejci těchto produktů běžně dělají. Margit

  více na: http://www.margit.cz/encyklopedie/chlorella/

 3. Lucie napsal:

  Děkuji za odpověď, to je velmi zajímavé, nikde jsem to neviděla. Určitě si o tom něco najdu, zda jsou pro nás vhodné! Díky :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zůstaňme ve spojení!

Kompletní kontakty

A určitě nezapomeňte na odběr mého newsletteru, aby vám neuniklo nic důležitého ze světa zdraví:

Zdravé zprávy emailem