#008 O příčinách i léčbě Alzheimerovy choroby s prof. MUDr. Jakubem Hortem, Ph.D.

22. 3. 2022 Videa a podcasty štítky: , , , 2 komentáře

Jakub Hort je profesor neurologie a vedoucí lékař kognitivního centra Neurologické kliniky 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol. Působí jako ředitel programu Neuro 2 v Mezinárodním centru klinického výzkumu Brno. Je členem vědecké rady FN Motol a akademického senátu 2. LF UK. Spoluzaložil a působil více než 10 let jako předseda Sekce kognitivní neurologie České neurologické společnosti. 6 let působil jako místopředseda Panelu pro demence při evropské neurologické akademii.

S Jakubem jsem se před pár lety potkala na semináři v Poslanecké sněmovně. Hned mě zaujal jeho zájem o výživu a domluvili jsme se na zapojení do aktivit think-tanku zdravotní prevence Globopol. V tomto podcastu si povídáme o práci neurologa, o příčinách, prevenci a léčbě alzheimerovy demence, ale samozřejmě jako vždy i o Jakubových vlastních výživových doporučeních a životním stylu.

Infografiku a další bonusy najdete na www.pickey.cz/margit

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

2 komentáře: “#008 O příčinách i léčbě Alzheimerovy choroby s prof. MUDr. Jakubem Hortem, Ph.D.”

  1. Lenka napsal:

    Dobry den Margit, Dekuji za Vaše podcasty. Velice by mě zajímalo, zda pan MUDr Hort četl knihu The First Survivors of Alzheimer’s by Dale E. Bredensen a jaký má na tuto knihu názor.
    Pan doktor také zmínil Ginko Biloba suplementy. Můžete některé doporučit? Ty co obsahují EGb 761. Dekuji, s pozdravem Lenka

  2. Dobrý den Lenko, knihu pan profesor zná a za něj stále jako ověřená platí doporučení, která v podcastu předával. Omlouvám se, al konkrétní doporučení k suplementům nemám, Margit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.