#006 O udržování těla v top kondici a výživě pro sportovce s Vítem Schlesingerem

25. 2. 2022 Videa a podcasty 2 komentáře

Vít Schlesinger je konzultant a stratég vrcholových sportovců, zakladatel myšlenky celostního přístupu k osobnímu růstu, úspěchu a spokojenosti. Spolupracuje s řadou vrcholových sportovců a olympioniků. Je vyhledávaný motivační řečník. Založil Sporthacking Institut, který má za úkol přenášet myšlenky a know-how ze světa vrcholového sportu blíž k lidem a podílet se na jednom ze zásadních témat dneška: work-life-balance.

S Vítkem jsme probrali jeho cestu k sporthackingu a experimentování na vlastním těle. Mluvili jsme o hlavních chybách ve výživě sportovců a kontroverzních živinách, jako jsou tuky nebo energetické nápoje a stimulanty v nich. A řešili jsme také metabolickou flexibilitu i Vítovy oblíbené mimo-výživové doporučení od ranních rituálů po práci s chladem.

Infografiku a další bonusy najdete na www.pickey.cz/margit

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

2 komentáře: “#006 O udržování těla v top kondici a výživě pro sportovce s Vítem Schlesingerem”

  1. Tom napsal:

    Pěkný den, chci se zeptat ohledně bulletproof coffee, které jste zmiňovali v rozhovoru. Znělo to jako, že to byl nějaký trend a nyní se to nezdá jako správná cesta? Není dobrý nápad pít kávu nebo čaj s tukem jako máslo nebo kokosový olej?

    Děkuji za odpověď
    Tom

  2. Dobrý den Tome, ano je to trend a může i dávat pro některé smysl – dodání živin a energie pro mozek. Problematické je, že mnozí si takovouto kávu dávají třeba i v okamžiku, kdy potřebují hubnout a neuvědomují si, že i takto dodávají energii nebo kdy potřebují živiny z jídla více než jen kávu a energii, Margit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.