SPECIALISTKA NA ZDRAVOTNÍ PREVENCI A VÝŽIVU

Moje podcasty

1.1.2022

Zpět na výpis článků

O lidském těle a mysli, o zdraví a pohodě, o užívání si života. Studuji, testuji, doporučuji a přednáším. V podcastech s nejlepšími experty sdílím to nejprospěšnější pro život.

Proč poslouchat podcasty?

Už od malička miluji příběhy, čtení a učení. S nadšením čtu v každé volné chvíli. Roky čtu kromě papírových knih i ty elektronické, posledních dvacet let pravidelně knížky také poslouchám. Mojí nejnovější vášní jsou podcasty. Umožňují mi poslouchat přednášky a rozhovory i při mých cestách autem, při čistění zeleniny v kuchyni nebo sbírání ovoce na zahradě.

Vybírám si podcasty, které do detailů rozebírají zdravotní témata, a přesně to chci nabízet i vám. Do svých podcastů zvu profesionály, které znám a doporučuji sledovat. V pohodovém dlouhém rozhovoru s nimi rozebírám jejich profesní dráhu, aktuální práci, dále nejzajímavější novinky a souvislosti ohledně nemocí, zdraví a prevence. Pro inspiraci se hostů ptám také na jejich vlastní výživová pravidla a na to, jak sami zvládají skvěle jíst a starat se o své tělo. Ptám se, jestli a co suplementují a co je podle nich tím nejdůležitějším doporučením pro zdraví.

Kde podcasty najdete?

Moje podcasty najdete na mém webu v blogu v kategorii Videa, budu je také posílat ve Zdravých zprávách. Kompletně je najdete ve všech běžných aplikacích jako jsou Spotify, Apple nebo Google Podcasts,  kde se můžete  přihlásit i k odběru podcastů, a tak dostávat upozornění na nově vydané díly.

Moje první tři podcasty a bonusy k nim

Publikované mám už tři podcasty, zde sdílím jejich popisky a jen nyní zcela výjimečně také infografiku k nim. V infografice nabízím shrnutí každého dlouhého povídání do obrázku pro uchování těch nejdůležitějších dat, která můžete doplňovat i svými poznámkami. Obdobné bonusové infografiky pro všechny další podcasty si můžete předplatit na stránce https://www.pickey.cz/margit, kde jsou navíc všechny doporučené odkazy a knihy v podobě aktivních linků, k vašemu okamžitému otevření.

#1 Jak předcházet a léčit cukrovku s MUDr. Hanou Krejčí, Ph.D.

MUDr. Hana Krejčí, Ph.D. je internistka a diabetoložka 3. interní kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a VFN v Praze, odborná garantka projektu prosazujícího zlepšení výživy v nemocnicích a mj. také vedoucí lékařka think-tanku Globopol. Lékařka, která v rámci své praxe jako první v Česku používá i nízkosachraidovou stravu a přerušované půsty.
S Hankou si povídáme o tom, jak se dostala k medicíně, výživě ve školách a v nemocnicích a k nízkosachraidové stravě. Co doporučuje jako prevenci a terapii cukrovky, co považuje za zdravou stravu pro běžného člověka nebo jak sama zvládá zdravě jíst v práci, vařit doma a vést ke zdravému stravování i svou rodinu.

MUDr. Bc. Matej Kohutiar Ph.D. je lékař se zaměřením na biochemii, chemii potravin a výživu. Působí na Ústavu lékařské chemie, kde přednáší biochemii a výživu pro mediky. Je také vedoucí lékař think-tanku Globopol, aktivní sportovec, lektor a propagátor zdravé výživy. 
Protože Matej vyučuje o výživě na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, zaměřujeme se v novém podcastu z velké části právě na toto téma. Co bylo impulsem pro vznik předmětu a jak k výuce přistupují mladí medici.? Probíráme konkrétní výživová doporučení i přístup ke stravování mj. pro sportovce, ale třeba taky výživu v prevenci civilizačních chorob.

Aleš Miklík je certifikovaný průvodce lesní terapií, kterou studoval v Norsku od nejlepších mentorů japonského umění Šinrin-joku, západního pojetí ekopsychologie i lesní moudrosti mnoha původních kultur. Je celoživotním milovníkem přírody, ve které strávil o samotě tisíce hodin. Vypracoval si i vlastní metody, jak pomocí intenzivního vnímání přírody zlepšovat svoje mentální i fyzické zdraví. Je nadšeným praktikantem Wim Hofovy metody, tréninku imunity chladem, dýcháním a soustředěním se na své tělo.
V podcastu si povídáme o Alešově cestě do přírody od jeho vlastního zájmu až k profesní propagaci lesa. A hlavně pak o tom, jak každý z nás může přirozeně podporovat své zdraví a jak by šlo pozitivního vlivu lesa využít k prevenci a léčbě nemocí. 

Podcasty právě rozbíhám a vždy budou dostupné pro všechny. Pro vás, kteří moji tvorbu chcete podpořit, je na pickey.cz i bonusový obsah: https://www.pickey.cz/margit

Výzva pro všechny: napište mi prosím, jaké máte zkušenosti s podcasty vy, co sami posloucháte. Pokud jste už poslouchali některý z mých podcastů, napište mi, jak se vám líbí výběr hostů, témata, formát a hlavně infografika. Máte tip na další téma nebo zajímavého hosta?

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Diskuze

2 komentáře: “Moje podcasty”

  1. Martin Skřivánek napsal:

    Dobrý den,
    poslouchám podcasty rád a hodně při práci kde neni potřeba tolik přemýšlet, používám aplikaci Youradiotalk, pře wifi nakrmím telefon a pak offline poslouchám… Odebírám podcasty od různých autorů – zobrazí se mi, co je nového, budu moc rád, když Vás tam taky najdu…
    Poslouchám : Svobodné universum, HausboTalk Petra Horkého, Přepište dějiny, Zelené světy, Casablanka, Šumavské podcasty,Večery naFF UK podcast, Nastav Duši, Road Wide Open, Travel Bible podcast…a ještě x dalších…né vždy to člověk stačí všechno uposlouchat :)

  2. Doplnkyvyzivy24 napsal:

    Tento článek je poutavý a užitečný. Na jiných webech někdy formátování textu volá po pomstě do nebes. Když vidím zeď s textem, prostě odejdu. Vhodné rozestupy a obsah zde. Určitě sem budu chodit častěji :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zůstaňme ve spojení!

Kompletní kontakty

A určitě nezapomeňte na odběr mého newsletteru, aby vám neuniklo nic důležitého ze světa zdraví:

Zdravé zprávy emailem