SPECIALISTKA NA ZDRAVOTNÍ PREVENCI A VÝŽIVU

Reference

 • Workshop o zdravém životním stylu s Margit sklidil ohromný ohlas a my jsme nadšeni z pozitivních reakcí od našich zaměstnanců. Workshop se zaměřil na jednoduché, ale efektivní principy, které můžeme začlenit do našeho každodenního života, abychom dosáhli trvalých změn v oblasti zdraví a pohody. Místo striktních diet a složitých programů se Margit zaměřila na budování zdravých stravovacích návyků a intuitivní stravování. Zdůraznila důležitost konzumace "skutečných" potravin a omezit průmyslově zpracované jídlo.
  Mnoho účastníků ocenilo tipy na to, jak zapojit pohyb do běžných činností a jak si udržet zdravý životní styl bez nutnosti trávit hodiny v posilovně. Školení pomohlo rozptýlit některé mýty o zdravé výživě a podpořilo pozitivní přístup k vlastnímu zdraví.
  Děkujeme Margit za Vaši přednášku. Byli jsme nadšeni ze zábavného a poutavého vedení školení, odbornosti a ochoty odpovídat na naše otázky, přátelské a podporující atmosféry.
  užitečných a praktických informací a možnosti sdílet zkušenosti a inspirovat se navzájem.

  Mgr. Pavla Horáková
  odbor kancelář ředitele oddělení personální psycholožka, Krajský úřad Jihomoravského kraje

 • S Margit jsem se v minulosti několikrát setkal ve chvílích, kdy bojovala za věci veřejně prospěšné a smysluplné. Svoji obrovskou energii a hluboké znalosti věnuje vždy něčemu společensky nutnému. Ať už šlo o tzv. “Pamlskovou vyhlášku”, zakládání “Skutečně zdravé školy” nebo odbornou lektorskou práci pro BioAbecedář. Její témata jsou poměrně jednoduchá, nicméně pro mnoho lidí neuvěřitelně náročná, jako třeba - jak žít zdravě, nejíst nesmysly a chránit své tělo i naší planetu. Protože se podobným tématům dlouhodobě věnuji v rámci svých aktivit, bylo mi pokaždé nesmírnou ctí být Margit alespoň trochu nápomocen, držet jí palce nebo alespoň trochu pomoci posunout tu “těžkou káru" zdravé výživy.

  Pavel Maurer
  Good Food Lover

 • Skvělé školení! Jídlověda je pro všechny, kteří se bojí, že zdravá strava stojí spoustu času, peněz a hlavně že není vůbec dobrá. Doporučila bych ji obzvláště lidem, kteří se trápí tím, že se v jídle neustále hlídají - měří, váží a omezují se. Margit vám za jediné odpoledne řekne pár jednoduchých zásad, díky kterým pro vás jídlo přestane být zdrojem stresu, výčitek a nepříjemných pocitů. Kurz je vhodný i pro alternativní jedlíky - třeba lowcarb, paleo a whole30 nadšence.

  Michelle Losekoot
  marketérka

 • Naše škola, VOŠ a SŠZS Ústí nad Orlicí, pořádá každoročně odbornou konferenci v rámci šíření osvěty a prevence pro zdravotnické a sociální pracovníky, pedagogické pracovníky a veřejnost. Témata jsou různorodá, například ta nejžádanější o stresu, životním stylu, prevenci a podobně. Paní PharmDr. Margit Slimákovou jsme pozvali na konferenci s tématem „Co přináší život aneb je to jenom o stresu?“.
  Již první setkání s Margit mne přesvědčilo, že to byla výborná volba. Následné reakce všech účastníků konference a feedback mi toto potvrdily. Její příjemný, skromný projev, a přitom veliká energie z ní vyzařující, doslova uhranula všechny přítomné. Posluchači oceňovali především otevřený přístup k tématu, srozumitelné podání informací, kdy zcela erudovaně a s pokorou vše vysvětluje, doporučuje, poukazuje na souvislosti a nechává prostor k vlastnímu rozhodnutí. A to vše s velkým nadhledem a milým humorem. Jsem moc ráda za navázanou spolupráci a pevně doufám, že budeme moci nabídnout skvělé přednášky v rámci osvěty a prevence také našim žákům na SŠ a studentům VOŠ. Těším se na další setkání, Margit a moc děkujeme.

  Mgr. Leona Červinková
  Vyšší odborná škola a střední škola zdravotnická a sociální Ústí nad Orlicí

 • Margit je osobnost, která posunuje nás jako společnost vpřed. Jednou, až naše děti budou znát koncept zdravého stravování ze škol a pro majoritní společnost bude normální být zodpovědný ke svému tělu, budeme vzpomínat jaké to bylo když Margit dělala videa a jezdila po školách. Je mi ctí ji podporovat.

  Ctirad Hemelík
  zakladatel Festivalu Evolution

 • Práci a projekty Margit Slimákové sleduji již delší dobu a jako jedna z mála odborníků v oblasti výživy mě přesvědčila, že nestraní žádnému politickému ani firemnímu záměru, neprodává žádnou značku a nenechá se podplatit. To byl důvod proč jsme Margit za Homeopatickou lékařskou asociaci požádali o přednášku pro naše lékaře- odborníky v homeopatii různých specializací, kteří působí po celé ČR. Chtěla bych touto cestou Margit poděkovat za návodnou přednášku, jak našim pacientům v lékařských ordinacích jednoduše a stručně předávat informace o zdravém stravování, všichni lékaři s celostním přístupem k pacientovi, si uvědomují, že bez toho nemůže dojít k úplnému uzdravení.
  Ve své homeopatické praxi odkazuji pacienty na pravidelní odebírání Newsletteru od Margit, který považuji za nejlepší osvětu a preventivní program. Mám v péči několik rodin, kterým se díky těmto užitečným informacím opravdu povedlo změnit zavedené stereotypy a dnes vedou mnohem zdravější a spokojenější život.

  MUDr. Eva Kettmannová
  odborný poradce pro www.svethomeopatie.cz

 • "Margit Slimákovou jsme si s Fitness Institut pozvali na konferenci Moderní fitness výživa. Její přednáška na téma dogmat a mýtů ve výživě patřila k těm nejlépe hodnoceným na konferenci. Velmi jsem ocenil poutavé prezentační dovednosti a samotnou úroveň znalostí spojenou do přehledné přednášky. Těším z toho, že jak doufám, budeme s Margit dále spolupracovat a zvát ji na naše akce.."

  Mgr. Jan Caha
  jednatel a odborný garant Fitness Institutu

 • Dlouho jsem hledala odborného konzultanta pro svou druhou knihu BioAbecedář Hanky Zemanové. Chtěla jsem někoho, kdo se vyzná jak v klasické dietologii, tak v různých „alternativních“ a celostních přístupech k výživě a zdraví. Někoho, kdo není dogmatik a kdo dobře zná situaci na poli zdravé výživy nejen u nás, ale i ve světě. Zkontaktovala jsem Margit, která splňovala všechna moje očekávání. Po určité době skvělé spolupráce jsem pochopila, že má očekávání v mnoha směrech předčila! Zajímavé na tom všem bylo, že jsme se osobně potkaly poprvé až po roce spolupráce, když už byl BioAbecedář téměř na světě. Jsem Margit vděčná za úžasnou preciznost, se kterou jsem se už dlouho nesetkala, za absolutní spolehlivost a za komplexní a velmi odborný přístup. Lepší konzultantku a odbornici jsem si nemohla přát. Jsem jí vděčná a těším se na spolupráci na další knize!

  Mgr. Hanka Zemanová
  autorka knih BioKuchařka a BioAbecedář, propagátorka biopotravin v ČR

 • PharmDr. Margit Slimákovou sleduji dlouho a jsem vděčná za její práci a odhodlání zlepšovat naše životy. Osobní setkání předčilo mé očekávání, paní Margit je neskutečně energická a charismatická žena.
  Obdivuji její fantastickou vzdělanost, konzistentní názory, komerční nestrannost, sofistikovanost a v neposlední řadě profesionalitu a přirozenost s jakými své přednášky vede.Kdo se zajímá o zdravý životní styl a stravování jakožto prevenci zdravotních problémů a komu není jedno co jí jeho děti a blízké osoby by měl Margit znát. Česko zoufale potřebuje lidi jako je Margit.

  Andrea Vodičková
  Manažerka komunikace a mezinárodního obchodu, event organizátorka, milující maminka svých dětí

 • S Margit spolupracuji již několik let. Považuji ji za vynikající odbornici v oblasti výživy a zdravého stravování. Jejím zásadám učíme nejen děti v Základní škole a Praktické škole Svítání, kde jsem ředitelkou, ale snažíme se pomocí besed, tzv. zdravých týdnů, dovzdělávat i rodiče, u kterých to vše začíná. Pokud děti učíme zajímavě a s citem a ukazujeme jim, že i zdravé jídlo může být dobré, věřím, že zasejeme semínka ke zdravějšímu a tím i šťastnějšímu životu. Zároveň však děti prostřednictvím vztahu k lokálním potravinám vedeme k milování matičky země a svého domova. K tomu všemu nám ve škole Margit svými radami výrazně pomohla.

  Mgr. Miluše Horská
  místopředsedkyně Senátu PČR a ředitelka Základní školy a Praktické školy Svítání, o.p.s.

 • Když jsem šel na přednášku PharmDr. Margit Slimákové, očekával jsem spoustu zákazů, příkazů a rozporuplných tvrzení. Opak byl ale pravdou. Margit dokázala vše velmi dobře a jasně vysvětlit. Každé tvrzení měla podložené buď studií, nebo logickým vysvětlením. Neřekla nic, s čím bych nesouhlasil nebo co bych měl potřebu si dále ověřovat. Po návratu domů jsem nevěděl, jestli se mám ihned pustit do četby její knihy nebo navštívit některý z jejích webů. Margit je výjimečná žena, která dokáže poutavě, logicky a srozumitelně vysvětlit podstatu a význam zdravé výživy bez striktních názorů a s tolerancí. Žena, která má dar a sílu šířit osvětu mezi ostatní. Moc jí držím palce a doufám, že se zase brzy setkáme.

  PharmDr. Milan Havlíček
  předseda okresního sdružení lékárníků okresu Hodonín

 • S Margit Slimákovou spolupracuji dlouhodobě coby podnikatelský poradce, takže znám detailně její způsob uvažování i pozadí její profesní činnosti. Mohu říci, že je opravdu mimořádně kvalifikovaná pro výkon své profese. Má obrovský přehled v oboru a je 100% nezávislá, proto svým klientům nevnucuje žádné drahé produkty ani výživové doplňky. Je také výjimečně přístupná rozumné argumentaci, což se projevilo mnohokrát při našich debatách o její práci. V neposlední řadě musím vyzdvihnout její osvětovou a přednáškovou činnost, které Margit obětuje spoustu drahocenného času, jen aby podpořila zdravý život nás všech. V oblasti výživy ovlivnila (jaksi mezi řečí) mé myšlení jako málokdo a jsem za to velmi rád. Margit Slimákovou vřele doporučuji jako zdravotní a výživovou specialistku, co se poradenství, přednášek i publikací týče. V Česku, myslím, nemá ve své specializaci zdravotně–výživové prevence srovnatelnou konkurenci. Stačí se podívat na její web.

  Robert Vlach
  podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze

 • O Margit vím pouze pár měsíců, ale o to více intenzivněji ji na trhu sleduji. Není snad člověka v ČR, kdo by jméno Margit Slimáková na půdě stravování, zdravého životní stylu a vůbec pohledu na zdravou výživu na základních školách neznal. Nejen, že si činnosti Margit vážím a je pro mne nesmírnou inspirací, ale její práci podpořím dále s láskou všude tam, kde to bude možné. Margit, děkuji, že máš takové životní zkušenosti z celého světa, toliko vzdělání a praxe, a věříš tomu, co děláš s takovou vervou, láskou a podloženými fakty. Děkuji.

  Petra Janíčková
  Zakladatelka portálu pracezeny.cz a festivalu VŠEM ŽENÁM, prezidentka Business Leaders Forum CZ

 • Jako Krajské edukační centrum POUZP pořádáme vzdělávací akce pro nelékařský zdravotnický personál. Doporučení školící akce PharmDr. Margit Slimákové jsem dostala od kolegyně z Třebíče. Rozhodla jsem se uspořádat něco jiného než jen odborné přednášky z jednotlivých medicínských oborů , ale aby to bylo přínosem i pro osobní život zúčastněných. Už při prvním setkání s paní Margit jsem věděla, že to byla dobrá volba. Příjemná, skromná osoba, z níž čiší energie a zapálení pro to, co dělá. V této době, tak neskutečně zprofanované téma, jako je výživa a zdravý životní styl, byla volba docela odvážná. O to bylo příjemnější poslouchat už o přestávce, jak je to úžasná přednáška , jak mě děkovali, že něco takového si mohli vyslechnout. Její velmi otevřený přístup k tématu, informace podané srozumitelnou formou, bez zbytečných a prázdných slov, kdy s pokorou a velkou odborností vysvětluje, nabízí a doporučuje jednoduchá pravidla na zdravotní prevenci a výživu. Za KEC KNTB, a.s. Zlín ještě jednou moc děkuji jménem všech zúčastněných.

  Karla Vrlová
  místopředsedkyně profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků, Krajská nemocnice Tomáše Bati, Zlín

 • Margit jsem oslovila před dvěma lety ke spolupráci na projektu Zdraví na talíři – cesta ke zdravějšímu školnímu stravování, který jsme realizovali v Pardubickém kraji. Velmi si vážím toho, že nabídku přijala. Margit má ten velký dar, který mnoha odborníkům chybí – své široké znalosti a zkušenosti dokáže přetavit do laické řeči, takže téma zdravé výživy předává poutavě a srozumitelně úplně každému. Co říká, to jí uvěříte, neboť nejenže umí o tématu mluvit, ona ho žije. Obdivuji její neskutečnou energii, díky které dokáže s přednáškami objet celou republiku. Nejde o to, jestli přednáší dětem na táboře nebo fóru vzdělaných dospělých…jde do toho vždy naplno. Zkrátka oceňuji její velkou odbornost, spolehlivost, nasazení a přímé jednání.

  Mgr. Lada Kalinová
  Odborný garant a metodik projektu Zdraví na talíři, Ekocentrum Paleta

 • Margit, vzpomínáš si, proč jsem tě před rokem požádal o radu ohledně výživy? Zlobilo mě, že mi na silničním kole bouchají stehna o břicho. Dobrá zpráva - dnes 112 km na silničním kole a už stehna o břicho nebouchají. Aby tak jo, když mám 15 kg dolů (od Vánoc 2014).
  Margit, díky moc! A nejen za tohle, ale i třeba za to, že mám více energie, doma už nejíme blafy a holky pěstují na balkóně bylinky a zeleninu. A to nemluvím o tvé aktivitě v rámci Skutečně zdravá škola - jako rodič jsem vám nesmírně vděčný. Nebudu přehánět, když řeknu, že jsi nám změnila život. Díky!
  PS: Ať nejsem jen pozitivní. Má to i své nevýhody. Např. jsem si musel vyměnit všechny kalhoty a zkrátit pásek.
  PS2: Musíme vymyslet, jak to uděláme s tím pivem

  Pavel Minář
  IT konzultant a specialista na Google Apps

 • "Po setkání s Margit Slimákovou, které jsem v rámci interní akce Dny zdraví a udržitelnosti v naší společnosti inicovala, se ke mně dostala spousta pozitivních ohlasů. Oceňuji, že Margit téma výživy dokáže nejen popularizovat, ale, pokud je to třeba, umí se dostatečně přizpůsobit publiku a hovořit i k lékařům a farmaceutům, kteří u nás ve firmě pracují. Předkládá přesné a podložené informace a dokáže inspirovat "začátečníky" i lidi, kteří se o téma výživy už aktivně zajímají.
  Děkuji a těším se na další setkání u nás v Roche.

  Veronika Bačová
  Oddělení komunikace, Roche s.r.o.

 • "5.11.2015 jsem se účastnil na ČVUT přednášky o zdravé výživě. Tato přednáška byla možná i nejlepší že všech přednášek, které jsem kdy navštívil. Byla skvěle odprezentována, s možností spousty dotazů při přednášce. Téma bylo vysvětleno jednoduše, pochopitelně, byly podány praktické rady. Nemám problém převést doporučení z přednášky do každodenního života. Líbí se mi snaha o minimum restrikcí ve výživě. Fakta jsou podložena výzkumy a studiemi. Byly doporučeny různé webové stránky, články a knihy s dalšími informacemi. Prostě skvělá přednáška :-)"

  Jan Mojžíš
  student ČVUT

 • Školení jídlověda je i za těch 5 hodin velmi stručné školení o stravování nabité základními informacemi které Vám změní život. Školení je podané velmi zábavnou formou, informace jsou podloženy vědeckými studiemi nebo vlastními zkušenostmi.
  Již v minulosti jsem vyzkoušel kulturistické jídelníčky s vysokými frekvencemi jídla a počítáním kalorii – tehdy jsem si myslel, že stravovaní do jisté míry rozumím. Toto školení spolu s konzultacemi s paní Slimákovou mi obrátilo názor na stravu a změnilo mnoho mých návyků. Zjistil jsem, o co se mám ve stravě primárně zajímat do hloubky a co přesně mému tělu prospívá. Využitím těchto získaných informací se začaly pomalu mé problémy ztrácet a já jsem hubenější i zdravější.
  Toto školení bych přidal do základního vzdělání každého…abychom si všichni uvědomili jaké pasti na nás číhají v supermarketech nebo např. stáncích rychlého občerstvení.
  Školení však doporučuji obohatit především o knihu ,,Osobní receptář pro zdraví a pohodu“ která jde mnohem více do hloubky a je to jediná kniha o výživě, kterou byste si měli přečíst.

  Lukáš Wrana

 • „Přednáška Margit na setkání personalistů HR in MOTION 2023 v Liberci sedla výborně do programu. Odnesli jsme si jednak tipy a zamyšlení pro každého z nás individuálně, tak nápady na firemní stravování – drobnosti, které můžeme přenést do našich společností jako je například rozmístit jinak nápoje v jídelně. Margit nás skvěle vytrhla z personálních témat jako digitalizace HR či dopad umělé inteligence. Děkujeme za boření mýtů o kávě či pitném režimu a sdílení klíčových myšlenek skutečné stravy. Přeji mnoho energie do dalších aktivit!“

  Jana Matějíčková
  HR KONZULTANTKA, NTI – consulting, s.r.o.

 • Já jsem Margit vděčný za mnohé. Je pro mě jedním z mála lidí, který dokáže přes zašmodrchanost dnešního chemicko - potravinářsko - zdravotnického systému ukázat na podstatu. Umí srozumitelně, bez žargonu, prázdných slov a s (u nás) nezvykou pokorou vysvětlit, co jíst a co nejíst, pokud si chce člověk pochutnat a přitom si nezlikvidovat zdraví. Děkuji ji moc.

  Tomáš Hajzler
  propagátor svobodných firem, lektor, autor

 • „Veliké díky Margit za skvělou přednášku na Dni zdraví Komerční banky. Pečovat o naše zaměstnance je mi potěšením, a proto osobně a velice pečlivě vybírám na naše Dny zdraví ty nejlepší odborníky zejména na primární prevenci. Margit byla z nejlepších nejlepší a její přednáška „Zdravá výživa bez počítání kalorií a nejčastější výživové omyly“ měla u kolegů velký úspěch. Zejména díky její odbornosti, nezávislosti a schopnosti jakékoliv tvrzení doložit studiemi a fakty. Musím zmínit i skvělou práci s náročným publikem, smysl pro humor a osobní kouzlo a šarm. Osobně doufám, že se poznatky a doporučení, které Margit propaguje, brzy dostanou do učebnic na školách. Těšíme se na další spolupráci!“

  Milena Brietová
  „Specialistka vzdělávání a rozvoje a gestor KB programu pro zdravý životní styl Moje Vitalita“

 • Teď se až trošku stydím, protože jsem Margit do přečtení knihy „Velmi osobní kniha o zdraví“ vůbec neznala. Kniha se mi tak líbila, že ji mé blízké okolí dostalo jako dáreček k Vánocům. Tam jsem si tenkrát řekla, že mi to šíření správných informací stačit nebude. V Trutnově pořádám kulturní večery tzv. Listování v Trutnově, různá divadelní představení, autorská čtení a besedy s autory. Žádné Zdravé listování jsme doposud neměli, a tak jsem to riskla. S velkým ostychem jsem napsala krátký email a téměř okamžitě mi přišla milá odpověď. Samou radostí jsem si až poskočila. Asi půl roku poté se konalo Zdravé listování s Margit a bylo to boží. Ona je boží!

  Při příchodu jak kdyby kolem Margit byla záře a nevšimla jsem si toho jen já. Někteří posluchači se báli, že už další den neochutnají čokoládu a bude konec všem „radostem“. Opak byl pravdou. Beseda byla velmi příjemná, pro návštěvníky poučná a v některých otázkách i překvapivá. Moc si vážím toho, co Margit dělá. Osvěta lidí o jídle, zdravém životním stylu a vrácení se k základním potravinám by kolikrát potřebovala buldozér, ale ona to zvládá sama a s noblesou. Moc takové práci fandím a doufám, že plných kinosálů bude všude po republice stejně jako v Trutnově. Ještě jednou moc děkuji za skvělý večer a doufám, že jsme se neviděly naposledy. Zdraví je důležité, připomínejme si to častěji.

  Barbora Chmelíková
  Patronka Listování

 • Margit jsem si vyslechl na přednášce o zdravé výživě již před několika lety a příjemně mě překvapila svým otevřeným přístupem k tématu. V oboru zdravé výživy a zejména v alternativních přístupech k ní, existuje tolik směrů, že by si mohl téměř každý zájemce vybrat svou vlastní cestu. Margit je ale schopna soustředit se na základnější principy v oboru a tím dokáže vést každého posluchače k objevení toho správného jídelníčku dle svých individuálních chuťových či etických či jiných potřeb. Jsem rád, že i když pracuje v systému výživy západní medicíny podléhajícím nejnovějším poznatkům vědy, je schopna respektu k jiným, v jiných koutech světa tradičnějším přístupům k výživě. Nejvíce ale obdivuji její vášeň a energii v boji za prosazení těchto výdobytků zdravého rozumu s často protichůdnými ekonomickými motivacemi velkých hráčů v potravinářství ale taky přirozenou konzervativností systému.

  MUDr. Peter Igaz
  gastroenterolog, Krajská nemocnice, Karlovy Vary

 • S Dr. Margit Slimákovou jsem v kontaktu již více než dvacet let a vždy oceňuji její kvalifikovanost, spolehlivost a rychlost, se kterou řeší veškeré problémy a odpovídá na všechny dotazy ohledně zdraví, nemoci a výživy. Rád vzpomínám na spolupráci při sestavování receptů zdravé stravy při psaní knihy Od pramene čínské medicíny, stejně tak i u Testů Dobrý jazyk či Testu Dobrá strava (on line na www.patentnimedicina.cz), obzvláště si cením její pomoci v bezplatné online Výživové poradně na www.harmolinie.cz. Margit je velmi kreativní, má vždy v zásobě několik teorií, neb se neustále průběžně (celosvětově) vzdělává. Je tak otevřená všemu "novému," pokud to možné říci i v případě staré tradiční čínské medicíny. Prostě dobrá volba ohledně zdraví a výživy!

  MUDr. Petr Hoffmann
  Dům čínské medicíny

 • Paní doktorka Slimáková navštívila Centrum Elpida, aby se seniory diskutovala o výživě a jejím významu. Během intenzivních dvou hodin zazněla celá řada témat – co jsou skutečné potraviny a kde je sehnat, jak je to s cukrem, dia potravinami a margaríny, jak přizpůsobit stravu při konkrétním onemocnění a mnoho dalších.
  Po celou dobu besedy dala paní doktorka prostor pro dotazy, na které velmi srozumitelně a energicky reagovala. Zdůrazňovala osobní odpovědnost každého jedince za to, jak se o výživu zajímá a jak se stravuje. Seniorům doporučila celou řadu dalších zdrojů, kde si mohou své znalosti prohloubit. Jednu z posledních otázek začala paní z publika se slovy „Paní doktorko, předně vám musím říct, že jste právě způsobila revoluci v mém stravování.“
  V současném světě jsme zavalení obrovským množstvím výživových doporučení, která si často protiřečí. Pro laika je velmi těžké se v moři informací vyznat, ověřovat si je a vybrat si ty správné. Tím spíš pro někoho, kdo většinu svého života poslouchal, že má dát přednost margarínu před máslem a pokud ho sužuje cukrovka, sáhnout po dia potravinách. Proto je, nejen pro seniory, v tomto tématu velmi cenný názor odborníka, který dokáže lidsky předat své zkušenosti bez dogmatického přesvědčování. Moc děkujeme za skvělou besedu!

  Michaela Soukalová a Bára Kopecká
  koordinátorka komunitních aktivit Elpida, vzdělávací a kulturní centrum pro seniory

 • Videa, články a celkově názory Margit Slimákové sleduji už několik let. Změna ve stravovacích návykách a uvažovaní o zdravém životním stylu je cesta. A Margit mě na ní doprovází. Díky ní už touto změnou nebudou muset procházet moje malé děti, které TO zkrátka od malička žijí. Ve srovnání s ostatními dětmi jsou málokdy nemocné (spíš nastydlé) a já věřím, že zodpovědný přístup ke stravě na tom má velkou zásluhu. Když se naskytla příležitost pozvat Margit na přednášku do Rodinného centra Vikýrek, kde už pár let působím, neváhala jsem. Přednášky organizuji často… na různá témata… s nejrůznějšími odborníky. Možná právě proto dokážu ocenit její profesionální přístup – neuvěřitelná fundovanost v oboru a přesah do všech úrovní života, rychlá a jasná komunikace, bezprostřední a empatický projev. Žádna lobby a marketing. Málokdy jde vše tak hladce, přirozeně a v pohodě. Není to jen můj dojem. Tolik kladných ohlasů po přednášce dostáváme od klientů málokdy. Těším se, že se opět uvidíme!

  Mgr. Lenka Ehlerová
  Vedoucí aktivit RC Vikýrek, z.s.

 • Byli jsme velmi potěšení, že paní Margit přijala pozvání a zavítala se svou inspirativní přednáškou na akci Poznej svého farmáře na farmu Bezdínek do Dolní Lutyně. Ve své prezentaci (jako vždy) prokázala, že dokáže dokonale skloubit svou odbornost a schopnost předat informace srozumitelným a atraktivním způsobem. Představila některé principy vedoucí k „uzdravení“ našeho jídelníčku, upozornila také na mýty o potravinách a uvedla příklady toho, jak alarmující je vliv marketingu a médií na to, co často v dobré víře kupujeme a jíme i přesto, že to prokazatelně našemu zdraví neprospívá.
  Filozofie naší skleníkové farmy spočívá v tom, že chceme Čechům nabídnout čerstvou, zralou, lokální a zdravou zeleninu bez pesticidů po celý rok. Naším cílem je pěstovat takové odrůdy rajčat a okurek, které si svou chutí získají nejen dospělé, ale také děti, jež se pak naučí zeleninu přirozeně a rádi zařazovat do svého jídelníčku. Zeleninu, která má podle paní Margit tvořit větší čtvrtinu Zdravého talíře.

  Monika Zábojníková
  projektová manažerka Farmy Bezdínek

 • "Margit jsem oslovila v rámci lektorského účinkování na Kongresu inteligentního pohybu, který pravidelně pořádám v Rožnově pod Radhoštěm. Kongres se věnuje moudrosti těla a jeho přirozené tendenci k rovnováze a zdraví. Vystoupení Margit velmi rezonovalo s laděním kongresu a publikum bylo po jejím vystoupení jako postříkané živou vodou. Energie, úsměv, vstřícnost a svěžest Margit je zázračně působící koktejl, který rozpouští předsudky a myšlenkovou vzorce i těch nejrigidnějších posluchačů. O vysoké odborné erudovanosti Margit není žádných pochyb, ale to, co na ní oceňuji nejvíce, je její čistý zápal pro věc, nadšení, srozumitelnost, nezaujatost, otevřenost a bdělost. Nepřikazuje, nestraší, ale s lehkostí a vtipem inspiruje vidět stravu jako zábavu a potěšení a součást láskyplné péče o sebe samé. A o to jde podle mne především, pokud se máme rádi, pak přísnost a disciplína není nutná, přirozeně se snažíme se kvalitně vyživit a být tzv. šťavnatí na fyzické i mentální úrovni! Přirozenost, jednoduchost a zdravý selský rozum, to je poselství Margit, které jasně září jako maják v nekonečném moři informací a teorií, které se tématu stravy týkají."

  Mgr. Tereza Tvarůžková Winklerová
  Trenérka, lektorka, organizátorka, Studio prana - pohyb trochu jinak

 • Pro zaměstnance firmy Škoda Auto a.s. pořádá již 3. rokem útvar Zlepšovatelství tzv. Inovační snídaně, jejichž cílem je inspirovat, vzdělávat a propojit zaměstnance napříč celou firmou a všemi úrovněmi. Současně mají návštěvníci možnost se tak dozvědět více k tématům, které nejsou jejich každodenním chlebem a otevřít se tak Novému.
  Téma, jakým je stravování, se týká všech zaměstnanců a většina z nich již ví, jak důležité je starat se o své zdraví a celkově o životní styl. Margit však na své přednášce dokázala vysvětlit i velmi odborná témata srozumitelně a poutavě a vyvrátila stravovací omyly, kterých se většina z nás běžně dopouští.
  Z její přednášky navíc vyplynulo, že pečovat o své zdraví vhodně volenou stravou není až taková věda. Nechybělo ani několik výborných tipů a pravidel, kterými by se měl řídit každý člověk, který si chce udržet dobrý zdravotní stav.
  Margit nám dokázala nenásilnou formou vysvětlit, co se s naším tělem děje, když často konzumujeme průmyslově zpracované „zdravé“ potraviny.
  Byla jsem opravdu překvapená, jak moc nám potravinářský průmysl může ovlivnit život, jelikož se většina lidí žene pouze za dokonale štíhlou postavou, ale následky už si téměř nikdo neuvědomuje, protože ty bohužel v zrcadlech vidět nejsou.
  Rozhodně to není poslední přednáška, které jsem se zúčastnila a již dnes víme z feedbacku účastníků, že si přejí přivítat Margit Slimákovou na půdě Škoda Auto a.s. znovu.
  Margit děkujeme!

  Anna Beranova
  Head of Ideamanagement, ŠKODA AUTO a.s

 • Již dlouho se zajímám o zdravý životní styl, s čímž souvisí nejen zájem o sport, ale i stravování.
  Čtu všechny možné odborné články, knihy, sleduji blogy, stránky a skupiny na FB. Často se mi stává, že se mě přátelé ptají, "Jak teda máme jíst, aby to bylo dobře?" Důvod jejich otázek je jasný - objevuje se spousta směrů / stylů / způsobů / názorů a v tomto nepřeberném množství je těžké se zorientovat a dospět k závěru, co je tedy "správně".
  Právě z tohoto důvodu jsem se přihlásila na přednášku Margit Slimákové - "Zdravý talíř" pořádanou pro naši společnost Red Hat. Zajímalo mne, zda opět uslyším o nějaké "zaručeně fungující spásné a nové metodě stravování", nebo zda půjde o výtah informací, které již znám. A byla jsem velice příjemně překvapená. Diskuse o jídle doteď mnohdy připomínaly spíše středověké disputace, v nichž se nakonec ztratili i sami odborníci. To se ale Margit netýká. Podařilo se jí dát dohromady zásadní informace velice srozumitelnou formou, vysvětlit a odbourat již přežité názory a mýty. Představila nám několik ve své podstatě jednoduchých pravidel, o nichž věřím, že se jimi bude moci řídit opravdu každý, díky čemuž se téma zdravého stravování (a s tím související lepší kvality života) dostane více do povědomí širší veřejnosti.

  Martina Sedlakova
  Office Coordinator, Red Hat Czech s.r.o.

 • Margit Slimákovou jsme pozvali na besedy s dívkami z místních škol v Hranicích v rámci projektu EGPiS (Encouraging Girls` Participation in Sport), projekt EU, jehož cílem je přimět děvčata ve věku 13-17 let ke sportovním aktivitám. Studie ukazují, že právě v tomto věku děvčata často přestávají sportovat z nejrůznějších důvodů. Dívky ztrácejí zájem o sport, bojují s přirozenými hormonálními změnami, kterým často nerozumí, vyhýbají se hodinám tělocviku a občas citlivě vnímají vedlejší účinky hormonální antikoncepce, která je jím předepisována jako “lék” na nejrůznější problémy, třeba akné. Margit nabídla velmi poutavé interaktivní besedy a její vstřícnost a přátelskost způsobily, že děvčata se nebála ptát se na cokoliv, co je zajímalo a na co by se bála zeptat rodičů či učitelů. Margit vytvořila nádhernou prezentaci o zdravém životním stylu. Zmínila důležitost pohybu, poučila děvčata o zdravém stravování, nabídla pár receptů, ukázala úskalí různých módních diet a poučila děvčata také o vedlejších účincích hormonální antikoncepce. Zmínila i projekt “Skutečně zdravá škola”, projekt, jehož cílem je zlepšit stravování ve školních jídelnách. Poučily se dívky i učitelé. Margit Slimáková je osobnost, která má nejen odborné vzdělání a vědomosti, ale má také úžasné sociální dovednosti. Umí upoutat publikum. Umí předávat své vědomosti hezky a nenásilně. Umí inspirovat. Umí se přizpůsobit věku publiku a vyprávět tak, aby i mladé holky pochopily téma. Po její přednášce šly dívky do místního obchodu se zdravou výživou nakoupit si potraviny, které dřív neznaly. Rodiče psali děkovné dopisy. Dívky byly motivovány stravovat se lépe i zapojit se do sportovních aktivit.
  Besedy s Margit absolvovaly stovky dívek a desítky pedagogů v našem městě. Reakce byly veskrze pozitivní. Margit obohatila všechny účastníky besed. Margit nenabízí žádný striktní program, ale ukazuje prostý návod jak žít zdravě. Stačí, když člověk používá selský rozum. Margit nikoho nenutí měnit životní styl, ale pouze inspiruje a nabízí fakta a návod. Její přednášky či besedy vřele doporučujeme všem školám.

  Jana Bradley
  pedagog a expert v projektu EGPiS

 • Moc Vám děkujeme za úžasnou přednášku! Vše bylo řečeno tak pěkně, motivačně, logicky, výstižně a vtipně a myslím, že se Vám povedlo zasít spousty úrodných semínek do školních jídelen! I lidé po přednášce byli nadšení a chválili.

  Tereza Kotlanová
  Mateřské centrum Beruška, Nepomuk

 • Rada bych Vam alespon touto cestou podekovala za skvelou konzultaci, kterou jsem u Vas minuly rok v rijnu absolvovala. Nejen, ze se mi snad poprve v zivote podarilo bez vetsich obtizi shodit 10kg (manzel dokonce 13kg), ale navic jsem se zbavila silene unavy, ktera me nekolik mesicu po vysazeni HA provazela, srovnal se mi cyklus a zrejme tim nejpodstatnejsim je, ze jsem prirozene otehotnela (i za prispeni Pohyboveho centra Dr. Kolare). Udela jsem v zivote uz mnoho zmen, ale vyrazit vlastni cestou bez chemickych hormonu atd. Povazuji za jedno z nejlepsich rozhodnuti, ktere jsem kdy udelala.

  Katerina Smigmator

 • "S Margit nás spojuje vášeň pro jídlo, a to dobré a zdravé jídlo. Jejím aktivitám a osvětové činnosti velmi fandím, je to úloha nelehká, někdy nevděčná avšak velmi potřebná. Jsem proto ráda, že se naše profesní cesty protkaly, že můžeme za Lifefood podporovat smysluplný projekt Skutečně zdravá škola a celkově její myšlenky, byť u některých bych jako zástupce jiného výživového směru spatřovala prostor pro diskusi. Ale to je na tom právě to cenné - Margit otevírá debatu, nabízí zdroje, vzdělává. I proto jsme ji pozvali na festival RawFest, kde jako spíkr uchvátila publikum a přispěla k báječné a plodné atmosféře. Děkujeme Margit za Vaši práci a těším se do budoucna na další."

  Tereza Havrlandová
  zakladatelka společnosti Lifefood a festivalu RawFest

 • Margit Slimáková přijala naše pozvání do Plzně, kde jsme pro ředitele škol a vedoucí školních jídelen připravili přednášku na téma Zdravá strava ve školním stravování - cesta ke zdraví našich dětí. Velice oceňujeme její vstřícný, profesionální přístup a vystupování plné nadšení a pozitivní energie! Srozumitelně a jednoduše dokázala vysvětlit principy zdravé přirozené výživy, školní jídelny upozornila na nevhodnost používání přídatných látek, vysokého množství cukru, ztužených tuků atd. při stravování dětí. Výklad byl doplněný silnými argumenty podloženými vědeckými studiemi. Jako velké pozitivum vnímáme její schopnost motivovat a inspirovat účastníky. Margit rozhodně doporučujeme dalším obcím, městům a krajům jako lektorku s vysokou odborností, širokým přehledem a moderním přístupem ke zdravotní prevenci a výživě.

  Martina Tetzeliová
  vedoucí oddělení organizace školství a vzdělávání, magistrát města Plzně

 • S Margit jsem spolupracovala na projektu Přirozená péče o zdraví dětí. Spolupráce s Margit je úžasná. Nejvíce oceňuji její profesionalitu, vysokou odbornost, absolutní spolehlivost, schopnost týmové spolupráce, smysl pro humor, osobní charisma a  energii. Spolupracovat s takovým člověkem je čirá radost. Nakazila mě svým geniálním principem přirozené stravy bez zbytečné teorie, vážení, měření a počítání, a velmi tak přispěla ke zlepšení stravování a k obnově zdraví v naší rodině. Doufám, že se nám podaří nějaký další společný projekt.

  PhDr. Helena Burianová
  předsedkyně sdružení Labyrint Brno, o.s., manažerka projektu Přirozená péče o zdraví dětí

 • Margit je skvělou profesionálkou, která svému oboru dokonale rozumí, což dokládá mimo jiné i tím, že jej umí přiblížit a vysvětlit laické veřejnosti. Navíc je ale také neskutečně milou, skromnou a příjemnou osobou, z níž srší energie a zapálení pro to, čemu se věnuje. Při hovoru s ní okamžitě poznáte, že před vámi stojí člověk, který to má v hlavě srovnané.

  Nesmírně si vážím toho, že si našla čas a otevřela vedením besedy „Co dělat, abyste vy i vaše děti jedli dobře a zdravě?“ sérii Vlastním směrem věnující se osobnostem, které inspirují ostatní a mají odvahu následovat v profesi a životě právě svou cestu. Takovou osobností Margit bez pochyby je.

  Barbora Vágnerová
  projektová manažerka, B|PLANS be organized

 • Margit je úžasná lektorka, která příjemným vystupováním, osobním příkladem, odborností a argumenty podpořenými vědeckými studiemi dokáže ovlivnit člověka otevřené mysli a nadchnout ho pro změnu životního stylu. Sám jsem toho důkazem. Od semináře, který probíhal na půdě ZŠ Školní Vrchlabí pro zájemce o zdravou výživu z Královéhradeckého kraje i širšího okolí, jsem spolu s rodinou začal inklinovat ke stravě zdravější, plnohodnotnější a ekologičtější. Naše snahy ale devalvuje širší rodina i školní prostředí, které neustále dětem podsouvá berličky z cukrů, mléka a dalších „životně nezbytných“ součástí potravy. Po dalším semináři s Margit jsem se rozhodl s několika spřízněnými dušemi na škole, kde učím, nastavit procesy, které povedou ke zlepšení stravovacích návyků našich žáků. Těším se na další spolupráci s Margit a doufám, že na konci našeho spolupůsobení bude školní prostředí, které bude nabízet zdravou a vyváženou stravu ve školní jídelně a zakomponuje myšlenky zdravého životního stylu s poznatky moderních výživových poradců do běžného výukového procesu základní školy.

  Mgr. Dušan Vodnárek
  učitel a koordinátor environmentální výchovy, ZŠ Školní Vrchlabí

 • Chtěla bych jménem Centra informačních a poradenských služeb ČVUT velice poděkovat Margit za přednášku “Zdravá výživa pro studenty“, kterou připravila pro studenty ČVUT. Přednáška byla výborně strukturovaná a odprezentovaná, dynamičnost a elán Margit nedovolily studentům polevit v pozornosti. Hodnocení studentů byla velmi kladná až nadšená, ocenila erudici přednášející, přínosné a praktické informace. Přátelský přístup paní Margit vytvářel příjemnou atmosféru, přítomní se přirozeně, bez ostychu zapojovali s dotazy. Přednášku bych bez váhání doporučila všem, kteří mají zájem porozumět principům zdravého stravování. Jak z hlediska zpracování, tak z hlediska obsahu šlo o skvělý zážitek! A zde je ještě pár citací od účastníků: super, nadšení, naprosto výborné, předčilo očekávání.

  Barbora Krásenská
  CIPS ČVUT-Centrum informačních a poradenských služeb ČVUT

 • Práci Margit Slimákové sleduji už delší dobu a velmi oceňuji, že jako jeden z mála výživových poradců nic nezakazuje, nepřikazuje a nepropaguje bezhlavě určitý výživový směr nebo produkt. Její informovanost v oblasti výživy a zdravého životního stylu je na vysoké úrovni, a proto jsem ji požádala, aby pro společnost sdružující dětské fyzioterapeuty, jíž jsem členem, připravila přednášku o výživě dětí s dětskou mozkovou obrnou. Margit nezklamala a její přednáška nás všechny nadchla. Získali jsme díky ní mnoho užitečných informací a praktických rad a tipů, které nám zcela jistě pomohou v naší práci. Pro mě osobně je navíc Margit a její aktivity jedinou nadějí, že až můj roční syn půjde do školky a školy, bude kvalitní, zdravá a vyvážená strava normou a ne zoufalou snahou hrstky rodičů, jak je tomu bohužel doposud.

  Mgr. Veronika Kristková
  vedoucí fyzioterapeut Fyzio Beskyd s.r.o.

 • Chtěla bych Margit poděkovat za zajímavé přednášky, které realizovala u nás ve společnosti. Přednášky byly velmi srozumitelné, moderně pojaté, dobře koncipované, účastníci měli šanci se zapojit a tím byla přednáška zajímavější. Oceňuji také její přátelský přístup, odbornost, vystupování a prezentaci v anglickém jazyce.
  V budoucnu se těšíme na další spolupráci.

  Tereza Kerbachová
  HR Asistant

 • V květnu jsem se poté, co mi byly naměřené zvýšené hodnoty cholesterolu, glykémie a jaterních enzymů, rozhodla pro úpravu jídelníčku a celkovou změnu životního stylu. Pro dosažení zlepšení mého zdravotního stavu jsem vyhledala odbornou pomoc u Margit Slimákové. Při prvním setkání jsme si stanovili počet denních porcí a potravin, které mohu zařadit do jídelníčku.

  Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Díky snížení hmotnosti o 13 kg mi bylo odebrané antihypertenzivum, hodnota cholesterolu se vrátila do referenčního rozmezí, došlo ke kompletní úpravě jaterních enzymů ALT, AST a k snížení glykémie a GGT. Ve stanoveném režimu budu nadále pokračovat s cílem snížit glykémii na normální hodnotu. S úpravou stravy jsem samozřejmě zvýšila i pohybovou aktivitu.
  Touto cestou velmi děkuji paní doktorce za odborné rady a vstřícný přístup.

  Alexandra Mikešová

 • Myšlenka pozvat Margit Slimákovou na přednášku v rámci Jarního homeopatického semináře se v našem týmu lektorů setkala s pozitivním ohlasem. Její vystoupení pak předčilo naše očekávání. Přednáška byla připravena profesionálně v souladu s tématem naší dvoudenní akce, tématikou seniorského věku. Energické vystoupení Margit si získalo mezi účastníky velmi pozitivní ohlas. Pro řadu lékařů a farmaceutů byla přednáška velmi inspirativní a všem nám přinesla řadu nových a zajímavých informací. Věřím, že budeme moci Margit přivítat i na některé z našich dalších akcí nejen pro odborníky, ale i pro širokou veřejnost.

  Lucie Nestrašilová
  manažerka Homeopatické lékařské asociace, šéfredaktorka Svět homeopatie.cz

 • Přednáška byla skvělá! Prezentace byla zpracována moderně a zaujala na první pohled. Během přednášky i po ní jsem vypozorovala zájem posluchačů, kteří se nebáli ptát a Vy jste jim vždy odpověděli upřímně a mile k věci. Téma zdravá výživa je velice důležité, ale často branné jako samozřejmost a mnoho lidí je v této oblasti ztraceno, přednášku by měl slyšet dle mého názoru každý. Hodinka utekla jako voda a Váš přednes byl skvělý, že i ta hodinka byla málo a klidně bychom tam seděli, poslouchali a diskutovali ještě teď. Předala jsem nám důležité informace, fakta a objasnila jste nám mnoho věcí. Za to Vám ještě jednou moc děkuji! :-)

  Čelišová Sára
  studentka VŠEM Praha

 • Margit připravila pro naše zaměstnance webinář na téma zdravé stravy a správná péče o zdraví. Za největší přínos považuji její schopnost předat odborné znalosti lidským a srozumitelným způsobem. Všechny informace byly komplexní a zasazené do kontextu bez zbytečného prosazování jedné správné cesty. Díky tomu si každý účastník mohl odnést to, co mu nejvíce vyhovuje a začít malými kroky měnit svůj životní styl. Vřele doporučuji spolupráci s Margit a těším se, že se v budoucnu potkáme u dalších zajímavých témat.

  Lucie Režná
  Learning & Development, Plzeňský Prazdroj

 • S Margit Slimákovou jsem se seznámila díky projektu Skutečně zdravá škola, což byl pro mě poslední impuls k uskutečnění dlouho plánovaného festivalu Pro Zdraví v Rumburku. Margit bez váhání přijala pozvání na 1. ročník festivalu, jehož cílem bylo zvýšit povědomí a šířit osvětu zdravého životního stylu. Tento rok se na festivalu prolínaly témata výživa – pohyb - duševní pohoda - prevence - civilizační choroby.
  Na festivalu vystoupila s tématem ZDRAVÁ VÝŽIVA PRO KAŽDÉHO - Proč zdravě jíst a jak snadno na to? Jaké jsou zásady zdravé výživy dětí a jak zlepšit stravu ve školách? Co je to zdravý talíř a projekt Skutečně zdravá škola? Jak předcházet těm nejběžnějším nemocem dnešní doby nebo jak podpořit jejich terapii? Příspěvek byl velmi věcný, zajímavý a nosný, hodnocení od diváků jednoznačně kladné. Velmi si vážím osobního setkání a především toho, že Margit přijela na úplný sever Čech a podpořila festival. Obdivuji také odvahu a práci, kterou Margit s velkým nasazením a se stálým úsměvem na rtech vykonává.
  Děkuji, Margit za Tvoje inspirativní stránky, příspěvky, krátké šoty na Margit TV, ale i za propagování zdravého talíře a zdravé kuchyně a pevný postoj ke změně spotřebního koše ve školních jídelnách. Děláš skvělou práci, která je smysluplná a ovlivňuje spoustu lidí, včetně mě. Těším se na další spolupráci!

  Mgr. Barbora Součková
  Iniciátorka festivalu Pro zdraví Rumburk, regionální koordinátorka Skutečně zdravé školy

 • Paní Margit Slimáková přijala pozvání na Den výživy Gymnázia Pacov dne 30. 1. 2014. Pro studenty připravila přednášku na téma zásady zdravé výživy a zdravého životního stylu. Dokázala přítomné studenty i pedagogy zaujmout, svůj příspěvek přizpůsobila věku posluchačů. Živá diskuse na konci přednášky dokázala, že gymnazisté ji nejenom vyslechli, ale že o jejích argumentech přemýšleli. Vidím v tom šanci, že se Den výživy neminul účinkem a že se alespoň někteří studenti nad svou životosprávou skutečně zamyslí (a v ideálním případě ji trvale změní k lepšímu).
  Jestli jiné školy hledají způsoby, jak svým žákům co nejlépe podat zmíněná témata, mohu s čistým svědomím Mgr. Margit Slimákovou, Ph. D. doporučit.

  Mgr. Josef Novák
  ředitel Gymnázia Pacov

 • Margit jsme oslovily v rámci přípravy přednášky pro Science Café Liberec. Musím ocenit, že od prvního okamžiku nám vřele vycházela vstříc a jednání bylo velmi přátelské a profesionální. Přednáška o  výživě a zdravém životním stylu byla velmi atraktivní a zajímavá. Dokázala si posluchače hned v prvních minutách získat. Zajímavá byl rovněž diskuze, která po přednášce následovala. Témata, která se zde probírala se dotýkají každého z nás a měli bychom se více zajímat o to, čím živíme nejen sebe, ale i svoje děti.

  Radka Fučíková
  Členka organizačního týmu Science Café Liberec

 • Co mě dovedlo k Margit? Po čtyřech operacích břicha, včetně resekce střev, způsobily srůsty velmi špatnou průchodnost střev. Postupně jsem z jídelníčku škrtala další a další potraviny, které způsobovaly těžké koliky. Byla jsem velmi unavená a bála se vycházet, nebo jezdit dál od domova, protože prudké bolesti břicha přicházely nečekaně. Resumé lékařů - další operace, bez zaručených výsledků.
  Jak rostla moje malá dcera, došlo mi, že chci být aktivní mámou a je potřeba udělat "něco". Jenže co? Kam se obrátit? Z příběhů lidí kolem sebe, kteří chodili k "odborníkům", kterých je dnes plný internet, mi běhal mráz po zádech. A pak si můj manžel vzpomněl na Margit a jejich spolupráci.
  První setkání ve mě způsobilo velkou paniku jak veškeré změny stravování zvládnu a jestli se mi podaří i mentální boj se strachem z jídla a svého vlastního břicha. Začátky byly těžké ,ale díky podpoře Margit, která netrpí dogmatickým přístup jsem změny začala postupně zvládat.
  Dnes je v mém jídelníčku téměř všechno, včetně vlákniny. Cítím se silná, veselá a střeva začala vstřebávat živiny a léky, které předtím jen procházely. Neuvěřitelným bonusem je váha o deset kilo nižší a dcera, která okoukává můj jídelníček a spontánně se přidává. Tímto bych chtěla poděkovat Margit za její profesionalitu a až neuvěřitelné znalosti a přehled. Ale to vše podáno milým, vstřícným a trpělivým způsobem.

  Jitka

 • Beseda byla pro mě velmi podnětná, získala jsem mnoho nových informací. Byla jsem mile překvapená, co všechno jste v tak krátkém čase dokázala sdělit posluchačům i s doprovodnou prezentací.Nejvíc mne zaujaly zkušenosti ze Zdravých škol a poznatky kolem pojídání chipsů, které jsem si už od čtvrtka nedala. A úplně nejvíc mne překvapila závěrečná živá diskuze s diváky našeho kina. Tolik dotazů a zájmu komunikovat si nepamatuji z žádné besedy před Vámi.

  Lenka Slívová
  dramaturgie / marketing kino Máj Uherský Brod

 • S Margit mám tu čest spolupracovat při organizaci klubu pražských nezávislých profesionálů Volnonožci.cz. Naše někdy bláznivé nápady dokáže bezpečně ukotvit a nasměrovat k realizaci. Obdivuji její efektivitu, spolehlivost a zápal, s jakým hájí své životní poslání – zdravou stravu. Ráda čtu i její blog a newsletter. O výživě mluví způsobem, který je přirozený, logický a kterému rozumím.

  Mgr. Magdalena Čevelová, MBA
  specialistka na marketing nezávislých profesionálů a malých firem

 • „S Margit jsem několikrát konzultovala své stravovací návyky a také vhodnost potravin při alergii na kravské mléko. Byla první výživovou poradkyní, která u mě svým vzděláním a přehledem vzbudila naprostou důvěru. Její praktické a účinné rady poměrně zásadně ovlivnily můj jídelníček i pohled na zdravou výživu. Margit je velmi precizní, spolehlivá a rychlá, naprosto zapálená pro svůj obor. Spolupráci s Margit mohu jedině doporučit! Stejně jako sledování jejích Zdravých zpráv a profilu na Facebooku, které jsou pro mě zdrojem důležitých informací.“

  Margareta Vojtková
  konzultantka médií a PR, lektorka mediální komunikace

 • Chtěla bych za všechny zúčastněné poděkovat Margit za skvělou přednášku, která se konala v Jihlavě. Byla na ní řada pozitivních ohlasů. Děkuji za skvělou domluvu ohledně organizace akce a za celý profesionální a poutavý průběh. Oceňuji přístup Margit k diskuzi bez emocí, ale na základě podložených faktů a informací i z nezávislých zdrojů. Více odborníků, jejichž názory nejsou ovlivněny finančními zájmy, podporují skutečné metody prevence a aktivní zodpovědnost za vlastní zdraví. Těším se na další spolupráci.

  Ing. Hana Poukarová
  studentka International Academy of Classical Homeopathy

 • Jsem matkou dvou dětí a učitelkou I. stupně základní školy. Celý můj život je profesně spjatý s dětmi. Poslední dobou přicházím do kontaktu především s dětmi hyperaktivními. Začala jsem si silně uvědomovat, jak moc chování dětí ovlivňuje jejich stravování. Využila jsem kontaktu od své kolegyně na paní doktorku Margit Slimákovou a pozvala jsem ji jako lektorku k nám do školy. Její přednáška mě velmi inspirovala.
  Začala jsem kvalitní potraviny snadněji vybírat, přitom jsem i mnoho nových poznala. Školní děti jsem začala zapojovat do nejrůznějších zeleninovo-ovocných aktivit. Moje děti doma si konečně začaly přidávat to, co jsem uvařila a upekla. Během podzimních měsíců jsem zhubla 12 kg a cítím se teď skvěle. Díky Margit Slimákové mi teď celá oblast zdravého stravování připadá snadná a zajímavá. Přála bych si, abych mohla dětem svým i svěřeným pomáhat vybírat si kvalitní potraviny tak, aby jejich život nebyl ovlivňovaný reklamou.

  Mgr. Bohdana Voříšková
  učitelka, ZŠ Daneta, Kradec Králové

 • To, co Margit říká a dělá v oblasti zdravé výživy, mi dává smysl. Proto jsem byla ráda, že jsme u nás ve firmě v rámci Dnů zdraví mohli zorganizovat a vyslechnout si její přednášku na téma „Jídlo jako prevence rakoviny“. Margit dokáže lidem změnit pohled na rutinní zažité návyky a inspirovat je k novému přístupu, a to velmi poutavým podáním. Důkazem toho byl velký zájem ze strany účastníků z řad našich zaměstnanců, otevřená diskuze po přednášce a celková pozitivní zpětná vazba. Určitě doporučuji. Díky.

  Ivona Zelinková
  Human Resources, Hewlett Packard Enterprise

 • Paní Slimákovou jsem oslovila jako lektorku na vzdělávací konferenci EXCELLENTNÍ ŽENA,
  kterou pravidelně pořádám pro ženy v Plzni. Konference je pro ženy každého věku, profese i zájmů,
  proto pro ně vyhledávám ty nejlepší lektory, kteří mají pro ženy atraktivní témata.
  Margit je žena, která má nejen odborné vzdělání, ale i velký rozhled ve své profesi a zachovává si zdravý selský rozum.
  To, jak uměla zaujmout 250 přítomných žen, bylo až neuvěřitelné. Je velmi zapálená pro svoji práci
  a umí vše předávat dál. Její přednášku bez váhání doporučuji všem, kteří chtějí nenásilnou formou
  porozumnět zdravé výživě. Ženy byly opravdu nadšené, určitě ji pozveme znovu. A také jsme iniciovali,
  že Margit uspořádá v Plzni 25.dubna 2018 školení Jídlověda. Všem vřele doporučuji.

  Anna Šperlová
  jednatelka EXCELLENT PLZEŇ s.r.o.

 • Děkujeme Margit za poutavou přednášku v Městském divadle Zlín, Studiu Z, zejména za velmi praktické rady, které ohledně stravování dětí i dospělých předala posluchačům. Má schopnost velmi zajímavě hovořit na téma zdravé výživy, aniž by propagovala konkrétní potraviny a stravovací směry. Uklidnila posluchače, že zdravé stravování není žádná věda, ale návrat k přirozenému domácímu vaření a přípravě jídla.
  Na závěr musíme jako organizátorky její přednášky vyzdvihnout velmi příjemnou spolupráci, vstřícný přístup a ochotu šířit informace i mimo Prahu.
  Děkujeme.

  Blanka Šimůnková
  Centrum Arkána o.p.s.

 • Rád bych tímto poděkoval Margit za její úžasnou přednášku o stravě na akci Mocný Slovan. I když to možná ze začátku vypadalo, že se přednášky účastní především sportovci a lidé, kteří na sobě pracují především fyzicky, tak se z přednášky vyklubala velmi zajímavá diskuze, kde padlo spoustu otázek, které Margit zodpověděla jako opravdový profesionál bez žádných dogmatických předsudků a všechny její odpovědi měly nadhled. A právě proto si jí velmi vážím. Za její přístup a za to, že se dokáže dívat na věci z více úhlů pohledu.

  Vladislav Posekaný
  zakladatel akce Mocný Slovan

 • Jakmile jsem se dozvěděla, že se bude konat přednáška Margit v Olomouci, neváhala jsem ani sekundu a okamžitě mi bylo jasné, že se jí musím zúčastnit. Paní Margit znám už nějakou dobu, pravidelně sleduji její videa, příspěvky na facebookové stránce a když mám chvilku času, pročítám i její články, byla jsem tedy velmi zvědavá, jak bude působit naživo. Musím říct, že jsem opravdu nebyla zklamaná, ba naopak. Margit mě zaujala svým nestranným přístupem, znalostí problematiky GMO potravin, biopotravin, orientovala se v různých statistických datech týkajících se výskytu civilizačních chorob a v závěru přednášky obratně odpovídala na různé dotazy zvídavých účastníků. Jsem velmi ráda, že lidé jako paní Margit Slimáková, kteří se nebojí jít "proti proudu" a kteří dokáží otevřeně promlouvat o praktikách farmaceutického průmyslu, svou práci nevzdávají, i přestože jim někteří háží klacky pod nohy. Je opravdu zapotřebí změnit stravovací návyky většiny z nás, jen tak lze zabránit neustálému rozšiřování řad diabetiků, obézních lidí trpících kardiovaskulárními onemocněními a dalšími přidruženými chorobami. Spousta lidí v dnešní době má mylnou představu o zdravém životním stylu plnou drahých potravin, časové náročnosti přípravy jídla a omezených možností plných odpírání si různých "dobrůtek". Přitom je to tak jednoduché, přesně jak tvrdí Margit, jíst hlavně lokální potraviny, které jsou v sezóně v co nejpřirozenější podobě, to je klíč k úspěchu. Moc se mi líbí projekt Skutečně zdravá škola, jelikož právě u dětí je třeba začít, to jsou zástupci budoucích generací a co se v mládí naučí, to pak budou považovat za normální a přirozené po celý život. Jen je třeba dětem ukázat správnou cestu a jít jim příkladem.

  Věra Káňová
  studentka 1. ročníku všeobecného lékařství LF UPOL

 • Krajské edukační centrum v Třebíči při Profesní a odborové unii zdravotnických pracovníků uspořádalo v rámci celoživotního vzdělávání zdravotnických pracovníků nelékařů školící akci na téma "Přirozená péče o zdraví". Akce se zúčastnilo 79 účastníků, kteří po ukončení akce vyjádřili velkou spokojenost s obsahem i profesionalitou lektorky. Ocenili zejména předání zásadních informací, které nejsou v takto ucelené formě běžně dostupné i představení "Zdravého talíře" co by pomůcky pro sestavení zdravého jídla, bez potřeby počítání kalorií a porcí. Praktickým přínosem byla i řada doporučení a tipů, které lze okamžitě uplatnit ve zdravotnické praxi i osobním životě.

  Jarmila Veselá
  Krajské edukační centrum Třebíč

 • Dojmy z konference Skutečně zdravá škola aneb “Tohle by u nás tedy nešlo“
  Na konferenci Skutečně zdravé školy jsem přijela jako nadšený rodič se zkušenostmi s ozdravěním jídelníčku místní školy. Za řečnickým pultem jsme byli svědky prezentace fenomenálních výsledků iniciátorů projektu Skutečně zdravá škola a úctyhodných pokroků ve školách.
  Nicméně v hledišti jsem párkrát zaslechla: „Tak tohle by u nás nešlo.“
  Ale proč to jinde jde? Mají lepší děti, lepší rodiče?
  Žijeme snad každý na jiném břehu řeky, která nelze přeplavat? Nebo pouze ti jedni obyvatelé vymýšlejí styl a prostředek, jak řeku přeplavat. Kdežto ti druzí pouze zoufají nad teplotou vody, silným proudem a vzájemně se utvrzují v tom, že ta řeka je prostě nepřeplavitelná.
  Žijeme v době blogů, kritik, rádi rychle soudíme, hodnotíme, odsuzujeme, rádi “dobře“poradíme. Konference a celá akce Skutečně zdravé školy pro mne proto má rozměr jednak profesionální a v neposlední řadě i neocenitelně lidský. Protože vím, že i v dnešní době existují lidé, kteří vezmou do ruky nářadí, postaví loď a přeplují tu pomyslnou řeku...
  Více o konferenci: http://www.skutecnezdravaskola.cz/novinky/za-pet-mesicu-dokazaly-nektere-skoly-zlepsit-sve-stravovani-vic-nez-vetsina-ostatnich-za-cele-roky-stacila-vule-a-informace

  MUDr. Klára Bílková

 • Chtěla bych poděkovat Margit, že nám pomohla zjistit pro kolik lidí z Ústí nad Orlicí je téma zdravé výživy zajímavé. Na její přednášku o zdravé výživě pro děti a rodiče přišlo 90 lidí a přijímali informace a kladli dotazy více jak dvě hodiny. Ve foyer se diskutovalo ještě dlouho po skončení. Margit dokáže prezentovat srozumitelně, poutavě a s důrazem na praktické využití v každodenním životě. Myslím, že po této přednášce nikdo nemůže říci, že jíst zdravě je složité, nebo že je to drahé.

  Mgr. Alice Červinková
  členka spolku SPOUSTI, Ústí nad Orlicí

 • Margit Slimáková mě okouzlila přednáškou a workshopem v rámci sekce věnované školním jídelnám na Prague Food Festivalu 2014, proto jsme se rozhodli ji pozvat jako lektorku bloku na téma zdravého stravování, respektive nutričních hodnot jídla. Vstřícný a živý přednes a téma prezentované fundovaně a přesto jednoduše a pochopitelně, to je Margit.
  Neváhala za námi přijet až na „samotu v lese“ – pracoviště Lipky Jezírko - a v rámci víkendové akce zaměřené na jídlo a vaření dětem krátce pomocí zdravého talíře ukázala, že téma zdravého stravování je v takto srozumitelné a názorné podobě přístupné komukoli. Děti pozorně poslouchaly a ptaly se, a i svačinka která následovala ze švédského stolu nakonec byla podle toho pestrá a veselá.

  Marcela Pálková
  Brno, Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání

 • Margit, pracuji jako výživový poradce a velmi se mi líbí Vaše názory na výživu. Váš zdravý talíř je úžasný, jednoduchý a pro klienty lehce pochopitelný.
  Moc si vážím Vaši práce a všeho, co děláte nejen pro své klienty, ale i pro nás poradce. Mám přečtených spousty knížek od různých odborníků, ale Váš přístup k výživě je mi nejbližší.

  Bc. Michaela Karafiátová
  specialista na výživu

 • Margit Slimákovou jsem poznala před 2 lety na přednášce o modifikovaných plodinách. Již tehdy mne ohromně zaujala.
  Když jsem později dostala v Rodinném centru Fazole "pracovní úkol" zorganizovat přednášku s M.Slimákovou, zajásala jsem radostí.
  Margit je v mých očích odbornice v mnoha oborech se širokým záběrem. Líbí se mi její názor, že jíst zdravě je vlastně hodně jednoduché.
  Důraz na kvalitní vstupní potraviny / ne polotovary, nejlépe regionálního původu, je základem zdravého stravování - s tím opravdu souzním.
  Ještě jednou děkujeme za úžasnou přednášku Zdravá výživa pro děti a rodiče a za možnost osobně se seznámit s milou koordinátorkou L.Pokornou
  z projektu Skutečně zdravá škola.

  Jitka Jaroušková
  asistentka Rodinného centra FAZOLE - Rodinné centrum s prvky Montessori

 • Jako matce dvou dětí mi není lhostejné, co doma jíme a proto ráda studuji různé směry zdravé výživy a životního stylu. Takto jsem narazila i na Margit, jejíž přístup mne zcela nadchl. Jelikož sama nemám čas ani dostatečné vzdělání pročítat různé studie, ráda sleduji stránky Margit, kde se dozvím plno důležitých informací a ve srozumitelném jazyce.
  Výrazně také nesouhlasím s tím, jak vypadá stravování dětí v naší škole a školce, rozhodla jsem se s Margit uspořádat přednášku pro rodiče a zaměstnance školy na téma zdravá výživa dětí. Cílem bylo poukázat na to, jaké problémy se ve stravování dětí doma a ve školních jídelnách vyskytují a vzájemnou diskuzí zkusit nastínit možná řešení. Margit se úkolu zhostila perfektně. Nenásilně, ale s přesvědčivými informacemi, argumenty a mnoha praktickými příklady a doporučeními donutila všechny přítomné k zamyšlení, co by se dalo na stravování jejich dětí zlepšit. Velmi pomohlo, že vidí věc i ze strany zaměstnanců školy / kuchyně a vysvětlila rodičům, proč zřejmě škola vaří tak, jak vaří. Následně ale také poradila, jak udělat jednoduché ale významné změny.
  Přednášky a stránky Margit doporučuji všem, kteří si chtějí ve světě zdravé výživy udělat jasno

  Kateřina Holaňová
  majitelka Farmářského obchodu

 • Margit Slimáková přijala pozvání volného sdružení rodičů žáků ZŠ Mikoláše Alše v Praze 6 a připravila pro rodiče i zástupce školy a školní kuchyně přednášku k otevření širší diskuse o zdravějším školním stravování. Přednáška s názvem Zdravý talíř obložený pohybem se konala dne 7. dubna 2014 u příležitosti Světového dne zdraví. Jako spoluorganizátorka jsem ocenila zejména rychlou a vstřícnou komunikaci, jako posluchačku mě nadchl způsob, jakým sympatická přednášející dokázala přítomným předat moderní dietologické poznatky a zodpovědět související dotazy. S využitím poutavého doprovodného materiálu, svých zkušeností a odborných znalostí získaných studiem a dlouholetou praxí v Čechách i zahraničí nikoho nenechala na pochybách o tom, že zdravá strava vlastně není žádná věda. Její koncept zdravého talíře je na rozdíl od tradiční výživové pyramidy velice snadno uchopitelný a připravit si podle něj jídlo podle své chuti zvládne i malé dítě. Osobně mě oslovilo téma přirozených potravin, které mě utvrdilo v tom, že má smysl dávat přednost co nejméně průmyslově upraveným kvalitním surovinám – v případě našich dětí se to projeví nejen na jejich zdraví, ale také na školním prospěchu a chování. Ocenila jsem rovněž informace o iniciativě Skutečně zdravá škola, která podporuje zdravé stravování ve školních jídelnách. Přednáška ve všech ohledech naplnila naše očekávání a v mnohém je předčila.

  Mgr. Nicola Zichová
  Překladatelka a členka volného sdružení rodičů žáků ZŠ M. Alše, Praha

 • S Dr. Margit Slimákovou jsem se setkala v roce 2008 na přednášce v rámci Týdne přirozeného porodu. Tou dobou jsme řešili atopický ekzém našeho ročního syna. Téma, o kterém mluvila, mne natolik zaujalo, že jsem si u ní hned domluvila konzultaci. Díky setkání s Margit jsem se dozvěděla, že jedním ze spouštěčů atopických ekzémů u dětí je kravské mléko a že se přenáší i kojením. Hned jsme nastoupili na dietu, která poměrně záhy přinesla své ovoce. Kravské mléko jsem vyloučila ze svého jídelníčku i já. Ve stravě syna bylo třeba trpělivosti, vynechali jsme veškeré produkty obsahující kravské mléko, tedy i veškeré dětské pochutiny, sušenky, čokoládu a podobně, které jejich výrobci tak rádi vychvalují. Naučila jsem se číst složení potravin. Dieta synovi pomohla a ekzém zmizel. Přibližně po dvou letech jsme zjistili, že mu mléko už tolik nevadí a že v malých dávkách může jogurty i jiné potraviny s mlékem konzumovat, aniž by jeho pleť reagovala. Ekzému jsme se tak zbavili jen díky úpravě stravy, aniž bychom museli věc řešit s dermatology nebo nasazovat kortikoidy. Spontánní a erudované konzultace Margit od té doby vyhledávám docela pravidelně i v jiných situacích. Považuji ji za odbornici na výživu, která umí velmi jednoduše poradit i laikovi. Její osvěta v oblasti stravování je podle mého názoru pro naši společnost velmi důležitá!

  Andrea Hoffman Nečasová
  ARTOTÉKA

 • Margit přijala pozvání našeho spolku Zdraví ze stravy na Dny zdraví v Karlových Varech a my děkujeme za vstřícnost při domluvě a organizaci. Na přednášku máme příznivé ohlasy a věříme, že právě i díky nim se podaří příště přilákat další, kteří se zajímají o své zdraví a možnosti, jak ho ovlivnit. Co bylo úžasné, že Margit dokáže při svých zkušenostech a znalostech předat informace srozumitelně a lidsky, navíc vše je podloženo důkazy a studiemi. Pozitivem bylo, že z přednášky neodcházeli lidé rozmrzelí z toho, co ve svém stravování všechno dělají špatně, ale pozitivně naladění a motivovaní k tomu začít se stravovat jednoduše – prostě podle zdravého rozumu.

  Mgr. Miroslava Grosserová
  Zdraví ze stravy, z. s.

 • S Mgr. Margit Slimákovou, Ph.D. jsem se osobně setkala na semináři na téma „Zdravá strava, cesta ke zdraví našich dětí“ v  Okříškách dne 23.11.2013 ( www.okrisky.cz – článek v sekci Zdravý městys a MA 21), jehož jsem byla iniciátorkou. Cílem semináře bylo zprostředkování vzájemného dialogu mezi zaměstnanci škol a rodiči dětí, k tématu zdravějšího stravování ve škole i doma. Margit nás naprosto nadchla svojí koncepcí přednášky s bohatým doprovodným vizuálním programem. Je to lektorka, která má úžasnou schopnost poutavého projevu a dokáže vtáhnout všechny zúčastněné aktivně do dialogu takovým způsobem, že se vytvoří prostor pro okamžité a vyčerpávající zodpovězení vznesených dotazů, čehož se Margit bravurně chopila. Přednáška tím získala i dynamickou formu a získané poznatky z probíraných témat jsou skutečně přínosné pro každodenní praxi.
  Margit považuji za špičkovou odbornicí v oblasti výživy i skrze metodu „Zdravého talíře“, jejíž je autorkou. Metoda je pro svoji jednoduchost, přehlednost připravená k okamžité aplikaci v praxi a účastníky velmi oslovila, jelikož představuje zlatou střední cestu ve stravování mezi všemi doporučovanými přístupy. Důležitá je skutečnost, že ponechává každému svobodu při volbě potravin a také obrovský prostor ke kreativitě při přípravě jídel, protože zahrnuje velké množství přirozených potravin, které je povoleno, při vaření používat. Přítomnost Margit ve mně vzbudila chuť dotáhnout téma zavedení zdravého stravování ve školském ale i v rodinném prostředí do zdárného konce. Ze srdce Ti Margit děkuji a těším se na další spolupráci.

  Bc. Miloslava Pečtová
  studentka arteterapie

 • Děkujeme za super seminář! Moc se mi líbil a podle reakcí i ostatním. Věřím, že vymyslíme nějakou formu spolupráce tak, aby se tyto informace dostávaly ke všem rodičům, kteří o ně mají zájem.

  Hana Hochová
  Aliance dětského plavání, Praha

 • Děkuji Margit Slimákové za svělou a inspirativní přednášku, kterou jsme uspořádali v rámci celoživotního vzdělávání pro nelékařské zdravotnické pracovníky regionu Třebíč.

  Jarmila Veselá
  vedoucí krajského edukačního centra Třebíč

 • „Děkujeme za skvělou přednášku o stravování pro děti. Myslím, že řada přítomných si potvrdila nutnost změnit přístup jak ke stravě, tak k životnímu stylu a rychlému tempu dnešní doby. Jsem rád, že nutné změny ve stravování dětí si začínají uvědomovat nejen rodiče, ale také školní jídelny. Doufám, že se také podaří prolomit zkostnatělé myšlení ministerských úředníků, kteří řeší (ale spíše neřeší) legislativu školního stravování. Přeji mnoho vnímavých posluchačů a pevné nervy pro boj s „odborníky“ na všech frontách.“

  Marek Pečer
  Občanské sdružení ALMA Dobelice

 • S Margit Slimákovou jsem měla to potěšení pracovat jako učitelka Americké Mezinárodní Školy v Dalianu v letech 2009 až 2011, kdy jsem vyučovala čtvrtou třídu. Margit mnohokrát navštívila naši třídu jako hostující pedagog v oboru výživy. Pro studenty připravovala výukové lekce, power point prezentace a ochutnávky jídel. Studenti mojí třídy se učili o rozdílech mezi komplexními a jednoduchými polysacharidy, začali se zajímat o živiny, které přijímají ve stravě, a celkově o význam výživy v jejich každodenním životě. Margit jsem moc vděčná za spoustu poznatků, které jsem při její výuce sama získala. Doporučuji ji každé škole či učiteli a věřím, že je schopná připravit výukové lekce pro jakoukoliv věkovou kategorii. (překlad)

  Britt Thorpe
  Teacher at Dalian American International School

 • Margit sleduji již delší čas, je pro mě neskutečnou inspirací a také je to člověk, který je neskutečný svou obsáhlou znalostí tématu a schopností informace předat. Já sama jsem se účastnila kurzu Jídlověda, vřela doporučuji! Jejími radami se opravdu řídím, je mi skvěle.
  Také jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost Margit oslovit aby přednášela v rámci Dnu zdraví u nás ve firmě (březen 2019), účast kolegů byla veliká a naprostá většina byla nadšená. Troufám si říct, že mnoho z nich téma zdravé výživy oslovilo a přemýšlí nad tím co jedí a jak je to může ovlivnit. Z dvouhodinové přednášky o zdravé výživě jsme si odnesli mnoho i když by se dalo diskutovat déle, témat bylo opravdu hodně, čas jsme maximálně využili.

  Andrea Čermáková

 • Vážená paní Margit, velice Vám děkuji za přednášku na kterou jste přijala pozvání do obce Prosenice u Přerova. Děkuji za velice příjemnou a rychlou komunikaci, za profesionální přístup. Celá přednáška, zaměřená na výživu dětí, v rámci projektu Skutečně zdravá škola/školka, byla velice poučná a osobně mi ucelila moje poznatky o zdravé výživě. Spoustu žen se velmi nadchlo a žaslo nad všemi informacemi, které byly velice přehledně vysvětleny, nevnucovány a rozumně doporučeny. Kéž by se daly Vaše informace učit už na základní škole a nejlépe kdyby se jimi již všechny školy a školky řídily.

  Michaela Mocková
  maminkou dvou dětí

 • Chtěla bych Vám moc poděkovat za školení o zdravé výživě. Ujasnila jste mi spoustu věcí. Moc se mi líbilo, jak jste vyvrátila nejrůznější fámy o vhodném stravování. Poslední dobou se problému správné stravy věnuji více, ale informace tohoto typu jsem doposud nikde nenalezla. Zároveň bych Vám chtěla poděkovat za pracovní sešit Jídlověda, dětem se v něm dobře pracovalo, obsahoval informace, které je zajímaly, a mně jako pedagogovi byl velkou oporou.

  Patricie Holečková
  Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník

 • Margit Slimákovou jsem požádala o přednášku na téma Zdravá strava pro každou ženu a to jménem spolku Minerva 21 Ostrava, který se věnuje osobnímu a profesnímu rozvoji žen v Moravskoslezském kraji. Spolupráce s Margit byla od prvního emailového kontaktu vynikající, vše probíhalo podle domluvy. Samotná přednáška byla na vysoké odborné úrovni, zároveň však přednesena srozumitelným jazykem pro laickou veřejnost. Margit ochotně zodpovídala všechny dotazy a její příjemný lidský přístup nadchnul celé dámské publikum. Děkuji za spolupráci. "

  Kristýna Vavrousová
  Minerva 21 Ostrava

 • Dobry den pani Margit, zdravim Vás a moc Vám dekuji za všechno, co děláte pro to, abychom se všichni stravovali a žili lépe, než to bylo v minulosti. Je mi 65 let a už žiju asi rok i déle dle Vasich rad (kdysi jsem Vás požádala o radu a bylo to úžasné, že jste mi odpověděla i poradila), shodila jsem 10 kg, citim se výborne a pravě jsem si koupila a i dočetla Vasi krasnou knihu. Jen lituji, že jsem začala se zdravým životním stylem až tak pozde. Miluji Vaše rady i rozhovory s úžasnými lidmi na facebooku, youtubu, dnes jsem si teprve zazadala o zasilani newsletteru Zdrava kuchyn, nejak mi to dříve uniklo - myslím tato možnost.
  Dokonce jsem si včera dle Vaší rady objednala na internetu krokoměr a určitě budu dodržovat nejméně 10tis. kroků denně, abych neskončila na gauči.
  Přeji Vám i celé Vaší rodině hodně zdraví a spokojenosti a moc se těším na další články. Díky za to, že jste!!!!!

  Eva Fikarova

 • Jako učitelka paté třídy Americké Mezinárodní Školy v Dalianu jsem v roce 2010 strávila jeden měsíc ve třídě s Margit při zkoušení jejího výukového programu zdraví a výživy. Výuka byla užitečná nejen pro studenty, ale i pro mne samotnou a přinesla nám spoustu doporučení, jak můžeme stravou podporovat své zdraví. (překlad)

  Paulita Rodriguez
  Teacher at Dalian American International School

 • Chtěla bych jménem Klubu kolodějských seniorů poděkovat p. Margit Slimákové za erudovanou a přitom laické veřejnosti srozumitelnou přednášku o zdravé výživě a zdravém životním stylu. Od prvního kontaktu nám p. Slimáková vycházela maximálně vstříc. Zvláště oceňujeme profesionální a poutavý obsah přednášky bez vnucování restrikcí a názorů. Také beseda po přednášce byla velmi zajímavá, a pokud někdo hledá způsob, jak své okolí nenásilně poučit o zdravé výživě, mohu přednášku Margit vřele doporučit.

  Haramulová Marta
  jednatelka KKS

 • Byla jsem na vašem semináři ve Strakonicích. Chtěla bych vám moc poděkovat za vše, co jsem se dozvěděla nového. Pracovala jsem jako dětská sestra na obvodě a při své práci jsem také radila s výživou dětí. Absolvovala jsem tehdy mnoho přednášek na téma výživy. Jednou mi maminka třech dětí řekla, že u každého jejího dítěte jí radím něco jiného – ano, skutečně to tak bylo, výživová doporučení se neustále měnila.
  Zdravé stravování je moje celoživotní téma. Moje dcera, která pracuje jako učitelka na základní škole, si z přednášky bohudík také hodně odnesla. Moje vnoučata byla navyklá na sladké, zeleninu odmítala a málo chodila ven. Rodiče o děti dobře pečují, ale zdravá strava jim mnoho neříká.
  Kéž by si všichni, kdo se semináře účastnili, uvědomili, jak dětem nezdravou stravou škodíme. Za léta mé praxe jsem neslyšela tak ucelený seminář o zdravé výživě a zdravém životním stylu. Mnohokrát děkuji!

  Věra Bernasová
  dětská sestra

 • Chtěl bych Margit opravdu poděkovat za dvě přednášky, které realizovala u nás ve škole o zdravé výživě. Odpovědi na otázky Proč zdravě jíst? Co to je zdravá výživa? Jaká doporučení nám říká zdravý talíř? Jak by každý mohl změnit výživu směrem ke zdravější variantě? Jak to funguje u dětí při pravidelné konzumaci sladkostí? nám dodaly další argumenty pro naši snahu vytvořit dětem i po stránce zdravé výživy ve škole co nejbezpečnější prostředí. V jejím podání mně připadá zdravá strava jednoduchá a srozumitelná. Zdravý talíř je daleko lépe pochopitelný pro dospělé i pro děti než pyramidy výživy.

  Mgr. Petr Tomeček
  ředitel ZŠ M. Kudeříkové Strážnice

 • Vážená paní doktorko, ráda bych vám poděkovala za včerejší seminář Přirozená péče o zdraví. Vaše přednáška byla bohatá, inspirativní, jednoduše řečeno výborná! Líbí se mi vaše vstřícné optimistické vystupování a Váš přístup ke zdravému životnímu stylu, protože kombinujete klasické metody s alternativními prvky. Sympatické bylo, že jste odpověděla vyčerpávajícím způsobem na všechny naše dotazy, které byly leckdy opravdu na tělo.
  Děkuji Vám taktéž za sešit Jídlověda, se kterým jsem měla možnost pracovat. Děti práce s ním zajímala a přinesla jim řadu užitečných vědomostí a zkušeností.

  Bc. Radka Jonáková
  Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník

 • Díky odborné přednášce Margit a také informacím na jejím blogu jsem pochopila, co to znamená zdravá výživa. Že to vůbec není o tom, jíst pořád jen saláty a nic jiného. Margit je jediná výživová poradkyně, která nic nevnucuje, ale poskytuje relevantní informace podložené fakty a vědeckými výzkumy. Díky ní se cítím mnohem líp a zbavila jsem se různých zdravotních obtíží. Doporučuji všem, kteří mají nějaké zdravotní obtíže, aby zašli na její přednášku.“

  Zuzana Bartůšková, DiS.
  účetní specialistka

 • Margit dlouhodobě publikuje odborné texty o zdravé výživě v Jóga
  Magazínu. Její články patří mezi nejčtenější. Jsou jednoduché, stručné
  a přesto bohaté na informace, včetně odkazů na zdroje.

  Redakce Jóga Magazínu

 • Semináře zdravé výživy ve Vzdělávacím programu pro osoby pečující o malé děti, které vede Margit Slimáková, jsou vždy výborně hodnoceny všemi posluchačkami i posluchači. Poznatky, které předává, využívají rodiče i vychovatelé malých dětí jak pro děti, tak pro sebe. Její přístup ke zdravému životnímu stylu, který opírá o klasické přístupy a obohacuje alternativními prvky, je velmi inspirativní. Své kompetence a důvěryhodnost potvrzuje osobním vystupováním plným optimismu a entusiasmu. Je radost s ní spolupracovat.

  Mgr. Karolina Nedělová
  Předsedkyně o. s. Prostor pro rodinu

 • Seminář na téma přirozené péče o zdraví mě zaujal a byl pro mne velice přínosný.
  Poznatky ze semináře určitě využiji hned na jedné z prvních schůzek s rodiči prvňáčků.
  Domluvíme se na pravidlech ve třídě, probereme výživový a pitný režim, určitě se zmíním i o nutnosti zdravě snídat a dostatečně spát pro zlepšení výkonnosti a pobyt ve škole bez stresu a v pohodě.

  Zora Janovská
  Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník

 • Přednáška s názvem Přirozená péče o zdraví pro mě byla zajímavá, ocenila jsem váš přehled v oboru, máte určitě mnoho zkušeností. Byla jsem ráda, že jste nám nic nenutila, že necháváte na posluchačích, zda se zamyslí nad nějakou změnou ve svém životě. Získala jsem spoustu nových poznatků, které využiji při výuce v hodinách rodinné výchovy, výchovy ke zdraví a pracovní výchovy (vaření), vaše informace předám i rodičům na třídní schůzce.

  Věra Hofmanová
  Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník

 • Vážená paní doktorko, za včerejší seminář velmi děkuji. Dozvěděla jsem se mnoho cenných informací o přirozených potravinách, které z našich jídelníčků téměř vymizely. Mohu potvrdit, že výběr potravin ovlivňuje chování dětí. Na začátku své pedagogické praxe jsem pracovala v malé vesnické škole, kam byly odesílány tak zvané problémové děti z města. Neustále jsme řešili mnoho konfliktních situací, až nás napadlo podívat se na stravování. A měli jsme vyhráno! Po úpravě stravovacích návyků došlo k výraznému zlepšení chování a celkovému zklidnění dětí.
  Snad se mi podaří s odkazem na vaše stránky, kde je spousta zajímavých informací a vše přehledně vysvětleno, i rodiče mých nynějších prvňáčků přesvědčit o správnosti konzumace přirozených potravin a omezení podávání sladkostí.

  Mgr. Pavla Boučková
  Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník

 • Kurz, který jste vedla, mi přinesl hodně poznatků, přiblížil smysl zdravé výživy a hlavně mě nadchl. Proto jsem se po Vaší přednášce rozhodla, že při nejbližší příležitosti promluvím s rodiči o výživě jejich dětí a o zásadách správného životního stylu.
  S maminkami jsme se zaměřily na správnou výživu jejich dětí a domluvily jsme se na vhodných svačinách a změnách v domácím jídelníčku. Dětem jsem v rozšířené míře zařadila výuku o zdravé výživě, při jedné z hodin jsme dokonce udělali ochutnávku, abychom si potrénovali chuťové buňky.

  Mgr. Jaroslava Maňasová
  ZŠ pro sluchově postižené Novoměstská 21, Brno

 • Včerejší přednáška pro mě byla velkým přínosem. Na naší škole totiž učím přírodopis a globální výchovu, tedy předměty, ve kterých se otázkám zdravého stravování věnujeme. Pečlivě jsem si zapisovala různé zajímavosti, které jste zmiňovala. Během hodin je jistě využijeme i další odkazy a literaturu, na kterou jste nás upozornila. Na třídních schůzkách předám informace rodičům.

  Martina Kopecká
  Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník

 • Přednáška Margit se nám líbila, byla srozumitelná a všechny přítomné maminky se shodly, že Margit nebyla dogmatická a nic nám nenutila (žádný extrémní výživový styl), což jsme oceňovaly. Přirozená strava je ta správná. A správné je nebýt z výběru potravin nervózní, nevěnovat se stále studiu výživových hodnot potravin, ale jednoduše jíst, co nám příroda v daném období nabízí.
  Margit moc děkujeme za to, že si udělala čas a přijela k nám do Olomouce.

  Veronika Nezvalová
  Mateřské centrum Waldík v Olomouci, maminka dvou dětí

 • Díky vám jsem si uvědomila, že kvůli zrychlenému životnímu tempu se velmi změnil i náš vztah k venkovu a k potravinám. Jinak chápeme pojem kvality. Jsme schopni vydat nemalé částky za drahá auta, luxusní vybavení bytu nebo za exotickou dovolenou, ale nakupujeme v levných hypermarketech produkty, které nám někdy nechutnají, nebývají čerstvé, jsou plné barviv, konzervantů a ochucovadel. A tak jsem si řekla, že já se rozhodně do boje se špatnými zlozvyky pustím. A za to patří dík Vám.

  Mgr. Venuše Řepová
  Základní škola Jindřicha Matiegky Mělník

 • Děkujeme za skvělou přednášku Výživa pro zdraví, kterou paní Margit připravila pro Obecní knihovnu v Petřvaldě. V hodinovém bloku jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací a konkrétních rad, které můžeme bez problémů aplikovat do běžného života. Přednáška měla švih a spád, byla srozumitelná, profesionálně odprezentovaná a nepostrádala humor. Paní Margit také trpělivě a s porozuměním odpověděla na všechny dotazy, které se po přednášce vyrojily. Určitě budeme usilovat o realizaci nějaké další přednášky v budoucnu!

  Mgr. Kamila Plisková
  Obecní knihovna v Petřvaldě

 • Váš seminář mě naprosto nadchl - především zjištěním, jak jsou principy zdravé stravy prosté. Margit má vzácný dar, dovede sdělit informace jednoduše a formou přístupnou nejširší veřejnosti. Všem doporučuji seznámit se s jejími články a názory. Zdraví máme na dosah.

  Iva Kořistková

 • Oceňuji výbornou úroveň semináře a úžasnou lektorku se spoustou zkušeností.

  Eva Hlůšková
  Baby Club Hobit, Karlovy Vary

 • Vaše přednáška byla super! Jsem moc ráda, že takové semináře jsou.

  Valentina Lipovská
  Klub Želviček, Brandýs nad Labem

Zůstaňme ve spojení!

Kompletní kontakty

A určitě nezapomeňte na odběr mého newsletteru, aby vám neuniklo nic důležitého ze světa zdraví:

Zdravé zprávy emailem