SPECIALISTKA NA ZDRAVOTNÍ PREVENCI A VÝŽIVU

Čchi

Hesla od:

Aliasy: Qi

Kvalita potravin se v tradiční čínské medicíně (TCM) určuje pomocí tzv. „vitální energie,“ která se v Číně nazývá Čchi. Podle TCM se energie Čchi nachází ve všem živém okolo nás, proudí akupunkturními drahami člověka a narušení jejího toku je základem onemocnění. Pro zdraví je nezbytný dostatek Čchi energie, kterou získáváme nejvíce potravinami.

Zatímco ve vyspělých zemích mnozí lidé před každým jídlem propočítávají, kolik energie jídlo obsahuje, dokonce i jak dlouho budou muset běhat, aby přijatou energii spálili, na východě se doporučuje konzumovat vysoce energetická jídla. Vysvětlení je snadné: ve východních učeních se potraviny neposuzují podle množství jejich jednotlivých součástí, jako jsou na příklad kalorie, tuky a vitamíny, ale na základě jejich kvality, jež se vyjadřuje právě energií Čchi a která nemá s kaloriemi nic společného.

Zejména pro jednotlivce, kteří bojují s nadváhou, je nejlepší zapomenout na kalorickou energii a s ní spojené úmorné a stresující přepočítávání energie pokrmu. Vhodné je naopak přijímat dostatek přirozených zdravých potravin s vysokou Čchi energií. Dlouhodobá strava podle uvedeného návodu zajistí zdravé tělo i hmotnost.

Zůstaňme ve spojení!

Kompletní kontakty

A určitě nezapomeňte na odběr mého newsletteru, aby vám neuniklo nic důležitého ze světa zdraví:

Zdravé zprávy emailem