SPECIALISTKA NA ZDRAVOTNÍ PREVENCI A VÝŽIVU

biobedýnky

Hesla od:

Systém bedýnek je jedním z nejrychleji se rozvíjejících způsobů distribuce čerstvých a sezónních produktů samotnými producenty bez prostředníků přímo koncovým spotřebitelům.

Bedýnkový systém je systém, při kterém se farmář rozhodne pravidelně zavážet své potraviny v bedýnkách přímo zákazníkům. Vedle vlastních produktů může do bedýnky přidávat i produkty dalších zemědělců v sousedství (regionu). S partnerskými farmami je sestavován vhodný sortiment: každý pěstuje to, co nejlépe umí, zohledněna jsou roční období, očekávaný objem sklizně a samozřejmě přání zákazníků.

Základem sortimentu bedýnek jsou většinou nejrůznější druhy zeleniny a ovoce, ale na základě dohody mohou obsahovat i mléčné výrobky, byliny, sušené ovoce, pečivo, zavařeniny či maso. Existuje několik různých modelů, přičemž všechny jsou založeny na ústředním principu dodání bedýnky plné čerstvých místně produkovaných sezónních produktů buď přímo zákazníkovi domů, nebo na předem určené distribuční místo.
Někteří dodavatelé bedýnek nabízejí svým zákazníkům možnost volby množství či obsahu bedýnky, umožňují tak výběr dle velikosti domácnosti či obliby různých produktů. Zákazníci každý týden či každých čtrnáct dní získají bedýnku, tašku nebo přepravku za pevně stanovenou cenu téměř až do domu. Zákazníci se vstupem do bedýnkového systému zavazují k pravidelnému odběru, a pokud určitý týden dodávku nechtějí, musí ji aktivně zrušit.

Bonusem navíc je, že farmáři do bedýnky často přidávají recepty a informace o svých produktech, které neoslovují pouze náš zájem a zvědavost, ale vnáší do tohoto způsobu prodeje osobní tón. Pomáhají tak překlenout propast, která se vytvořila mezi strávníky ve městech a zemědělci na venkově.

Příklad, jak svoji nabídku doplňuje Biofarma Žatec

Hnojíme pouze kompostem, zelenými rostlinami a hnojem, postřikujeme  zálivkami z kopřiv, plíseň na okurkách zatím neumíme řešit (plíseň letos nám zničila komplet okurky k 31.7.) ,  sbíráme ručně mandelinky a jiné brouky,  plevel plejeme, mulčujeme slámou a foliemi, nepouštíme na pole velké traktory (udusávají půdu),  hlídáme kvalitu zálivkové vody  rozborem, kupujeme BIO semena z Anglie,  zabýváme se organickými pěstitelskými postupy, na farmě pro Vás pěstují zeleninu aktivně na plný úvazek 4 lidé. Kdykoliv si můžete  práci u nás vyzkoušet či zkontrolovat. Budete vítáni.

http://www.biofarma-zatec.cz

 

Zůstaňme ve spojení!

Kompletní kontakty

A určitě nezapomeňte na odběr mého newsletteru, aby vám neuniklo nic důležitého ze světa zdraví:

Zdravé zprávy emailem