Ausubel: When Healing Becomes a Crime

22. 5. 2012 Knihy štítky: , ,

When Healing Becomes a Crime: The Amazing Story of the Hoxsey Cancer Clinics and the Return of Alternative Therapies.

Kniha na pozadí příběhu léčitele Harryho Hoxsey popisuje vývoj moderní medicíny, jejího tažení proti veškerým alternativám i neférový boj o klienty v průběhu minulého století.

Harry Hoxsey hlásal schopnost vyléčit rakovinu použitím vlastních bylinných preparátů. Tisíce jeho pacientů přísahaly vyléčení, a to i mnozí z tak zvaně nevyléčitelných (na základě diagnostiky moderními lékaři). Hoxseyho klinika byla největším privátním centrem pro terapii rakoviny s pobočkami v dalších sedmnácti státech USA. Účinnost jeho bylinné terapie byla uznána u dvou federálních soudů, dokonce i Hoxseyho celoživotní odpůrce American Medical Association (AMA) uznala, že terapie byla v některých případech rakoviny účinná.

Hoxsey mimo jiné už v polovině minulého století učil, že výživa zásadně ovlivňuje zdraví včetně rakovinných onemocnění, zatímco moderní medicína tuto souvislost popírala a propagovala kouření. AMA však opakovaně odmítala Hoxseyho výzvy na studium preparátů a dodaných kazuistik. Naopak veškerou energii věnovala na boj s alternativními přístupy – od zabavování majetku léčitelů přes jejich soudní napadání až po intimidaci jejich klientů.

Moderní laboratorní testy prokázaly protirakovinnou účinnost Hoxseyho bylin a kniha uvádí i vládní zprávu žádající o přehodnocení Hoxseyho terapie.

Perličkou knihy je zjištění, že Dr. Morris Fishbain, editor prestižního medicínského časopisu JAMA a vedoucí AMA, který desetiletí strávil kritikou Harryho Hoxseyho, sám stěží vystudoval medicínu, propadl z anatomie a v životě neléčil jediného pacienta. Právě pod vedením Dr. Fishbeina moderní medicína desítky let ostře kritizovala léčitele včetně homeopatů a řadila je mezi šarlatány.

Kniha shrnuje dvacetileté sledování problematiky terapie rakoviny investigativním žurnalistou, je perfektně zdokumentována a plná faktů, při tom je napsána čtivým a zábavným způsobem. Doporučuji nejen všem profesionálním zdravotníkům.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.