Terapie rakoviny

13. 10. 2012 Články štítky: , 4 komentáře

Ve vyspělých zemích onemocní v průběhu svého života téměř každý třetí člověk rakovinou. Každý čtvrtý člověk na rakovinu umírá. Ti, kdo rakovinu přežívají, na tom však nejsou o mnoho lépe. Mnozí trpí závažnými vedlejšími účinky terapie rakoviny, doživotními poškozeními a omezeními.

O těchto faktech vypráví vynikající film Rakovina – zakázané terapie. Dokument popisuje možnosti, které moderní medicína nabízí v terapii rakoviny, a představuje celou řadu moderní medicínou odsouzených metod. Snímek přináší výpovědi mnoha lékařů, kteří „komplementární způsoby léčby“ praktikují, a pacientů, kteří byli tímto způsobem vyléčeni.

Co nabízí moderní medicína?

Svatá trojice metod moderní medicíny v terapii rakoviny je chemoterapie, radioterapie a operace. První dvě z nich jsou prokazatelně karcinogenní, tj. mohou být samy příčinou vzniku rakoviny.

Moderní medicína také už sto let tvrdí, že rakovinu není možné vyléčit jinak než metodami, které doporučuje. Metodami, které nejsou nijak závratně úspěšné a které ohrožují příjemce celou řadou závažných nežádoucích účinků. Záznamy o tisících případů lidí, kteří byli vyléčeni, a výpovědi klientů komplementárních postupů ve filmu však prokazují možnost vyléčení i přes nesouhlas moderní medicíny.

Boj proti možné konkurenci?

Přestože moderní medicína nemůže tvrdit, že je schopna vyřešit problém rakoviny, urputně odmítá vše ostatní. V boji proti komplementárním způsobům léčby utrácí peníze a čas – namísto toho, aby zvažovala a férově posuzovala všechny možnosti. Jak dokument na mnoha případech dokládá, v průběhu posledních desetiletí byl každý odborník, který navrhoval alternativní postup, moderní medicínou ignorován, diskreditován, atakován anebo dokonce vězněn či donucen opustit svoji zemi. To vše za situace, kdy denně umírá na rakovinu více než dvacet tisíc lidí bez toho, že by jim moderní medicína pomohla.

Má lékař právo nařizovat jakoukoliv terapii?

Za hlavní přínos filmu považuji otevření diskuze o tom, jestli má mít moderní medicína patent na léčení a jestli je každý z nás v případě, že onemocní, povinný plně dodržovat terapii schválenou moderní medicínou, nebo jestli má právo si podle vlastních preferencí, znalostí a životní filosofie vybrat jiné řešení.

Existují studie, které prokazují, že aktivně se léčící pacient má větší šanci na úspěch než pacient, který jen poslušně přijímá doporučení lékaře, aniž by k němu mohl přispět. Proč je právě těm aktivním pacientům, kteří hledají své cesty, v systému moderní medicíny odpíráno právo na vlastní rozhodnutí? Aktivní pacienti jsou v případě, že se jejich způsob léčby nedá zcela zakázat, diskriminováni alespoň ekonomicky. Zdravotní pojišťovny proplácejí jen postupy moderní medicíny.

Co doporučuji?

Moc doporučuji zhlédnutí filmu Rakovina – zakázané terapie, zájemcům o detailnější informace pak doporučuji knihu When Healing Becomes Crime, kterou na blogu také popisuji. Shrnuji, že nejsem výhradně proti postupům moderní medicíny, ale navrhuji otevřenější přístup i ke komplementárním možnostem a především pak právo každého z nás na výběr terapie, kterou preferuje.

Cancer – The Forbidden Cures

­­­­(1,5 hodiny, anglický dokumentární film)

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

4 komentáře: “Terapie rakoviny”

 1. Jiri napsal:

  Ikdyz se snimek zameruje predevsim na americkou spolecnost, myslim, ze je snadno prenositelny i na ceske pomery. Ani moc neprekvapuje, ze zakladateli moderni onkologie byli financni magnati Carnegie, Morgan a Rockefeller. Ve filmu jsou popsane jak jejich filantropicke snahy o uplnou kontrolu (nejen) medicinskeho vzdelavani, tak jimi vyvolany boom farmaceutickeho prumyslu nebo manipulace spojene s onkologickym vyzkumem. Farmaceuticky prumysl potrebuje zvysovat zisky, a tak si jednoduse vytvari cim dal vic na nem zavislych zakazniku-pacientu. Odbornici-lekari, kteri casto otrocky doporucuji zarucene, moderni, extremne drahe a nevyzkousene synteticke leky, a metody uzivajici ionizujici zareni bez ohledu na kvalitu a prumernou delku doziti pacientu, dalsi zdravotni/ekonomicke nasledky nevyjimaje, pak toto dilo zkazy dokonci.

  Cast o prirodnich/alternativnich metodach (0:20:22) zacina poukazanim na vliv strachu a stresu na zdravi, na „nucene“ odevzdani odpovednosti za vlastni zdravi do rukou „autorit“, a konec duvery ve schopnosti/moznosti vlastniho tela v „boji“ s rakovinou. Nasleduje vycet alternativnich lecebnych postupu, ktere byly v USA diky farmaceuticke lobby zakazane. Jmenovite bylinny lek Essiac vyvinuty Rene Caisse (0:22:38), metody podle Harryho Hoxseye (0:35:11) a Maxe Gersona (0:48:52), nasledovane „Neue Germanische Medizin“ Gerda Hamera (1:03:16). Dale jsou zminene Laetrile, tzv. vitamin B17, objeveny Ernstem Krebsem (1:04:26), vytazky ze zraloci chrupavky (1:08:07) a jmeli – Iscador (1:09:33). Film po rychlem prehledu dalsich jmen a metod (1:11:59) uzavira Tullio Simoncini a jeho plisnova/kvasinkova hypoteza puvodu rakoviny (1:12:35).

  Osobne mam skvele zkusenosti s jednou z variant Gersonovy metody. Jidlo a piti skutecne dokaze byt vele-ucinnym lekem. Film mne jen utvrdil v tom, ze rakovina je nemoc lecitelna, a ze nase priroda poskytuje mnoho metod, ktere nejen ze pomuzou od nemoci, ale take zachovaji vysokou kvalitu zivota. Ale protoze kazdy jsme jedinecny, a na kazdeho funguje trochu neco jineho, nekdo da prednost klasicke medicine, a nekdo se odvazi „zariskovat“…

 2. Jiří, moc děkuji za další výborné shrnutí filmu a také uvedení jmen autorů alternativních metod, včetně časů, kdy se ve filmu objevují, Margit

 3. Luděk napsal:

  Zajímavá k tomuto tématu je také tato přednáška http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C1rki3xkjYo#!

 4. Miroslav napsal:

  Všechno a daleko podrobněji je také v právě vyšlé knize Umíráme na objednávku,
  autor:Tomáš Kašpar,podtitul:Když se stane léčba zločinem.Vydala Akademie úspěchu,
  2014 jako svou 3.publikaci.
  Vřele doporučuji k přečtení ! !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.