TED – partyzánský zahradník

13. 3. 2013 Články štítky: , , 4 komentáře

Všichni potřebujeme čerstvé kvalitní potraviny, více pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu. Jako společnost hledáme cesty, jak zajistit zdravé životní prostředí, šetřit vodou a ropou. Pěstování vlastních potravin namísto umělých, chemicky udržovaných a energeticky náročných trávníků by mnoho z našich problémů vyřešilo. Pro ty, kteří se již rozhodli, doporučuji tuto skvělou videoinspiraci, jak může jednotlivec zásadně změnit nejen trávníkový porost před domem, ale i svoji komunitu. (anglicky s českými titulky, 10 minut)


TED je celostěvová síť konferencí organizovaných neziskovou privátní organizací. Cílem organizace je šíření „myšlenek stojících za šíření“ („ideas worth spreading“). Zkratka je vytvořena z anglických slov: technologie, zábava a design (Technology, Entertainment and Design).

TEDTalks jsou videa z nejlepších rozhovorů a vystoupení z TED konferencí anebo TEDx akcí partnerů z celého světa.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

4 komentáře: “TED – partyzánský zahradník”

 1. Helena napsal:

  Úžasné !!!!

 2. Veronika Nezvalová napsal:

  Krása,jak lidé dokáží vzít svůj osud do vlastích rukou!

 3. Marcela napsal:

  Děkuji Margit za zveřejnění. Tohle je skvělá myšlenka a správná cesta.
  Přiroda je štědrá. Zasadíte jednu rostlinku jahodníku, nejen že máte pár lahodných jahůdek, ale na podzim vyrazí mnoho odnoží. A příští rok už máte na džem. Zasadím 1 fazolku, sklidím jich desítky nebo stovku. Na zemi by mohl být ráj.

 4. Jitka napsal:

  Skvělé!!!
  Margit děkuji za to, že jsi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.