Jeffrey Smith: Seeds Of Deception

3. 7. 2012 Knihy štítky:

Seeds Of Deception: Exposing Industry And Government Lies About The Safety Of The Genetically Engineered Foods You’re Eating

Kniha detailně popisuje problematiku geneticky modifikovaných potravin s důrazem na zdraví nás konzumentů.

Kniha (napsaná formou napínavé kriminální story) popisuje s odkazy na desítky studií a dalších odborných textů nebezpečí vývoje geneticky modifikovaných organismů (GMO), jejich použití a konzumace. Na rozdíl od oficiálních zpráv z per výrobců GMO jsou podle nezávislých studií a odborníků GM potraviny vysoce riskantní pro životní prostředí, zvířata a člověka.

Zdravotní impakt dlouhodobé konzumace GM potravin nebyl na lidech nikdy sledován a studie na zvířatech vedly k celé řadě těch nejzávažnějších zdravotních poškození. U zvířat konzumujících nejrůznější GM potraviny byl prokázán růst potenciálně kancerogenních buněk a poškození imunitního systému, u potomků potom zmenšení mozku a zhoršení funkce jater, nevysvětlitelné anomálie, problematická těhotenství a zvýšení úmrtnosti.

Pyly GM rostlin jsou přenášeny na okolní pole a znečišťují tradiční a organické odrůdy.

Genetické inženýrství ohrožuje celé organické zemědělství a místo přispění k řešení celosvětového hladu zvyšuje závislost zemědělců na patentovaných a terminovaných semenech.

Podle knihy jsou nezávislí odborníci podpláceni nebo je jim vyhrožováno. Nepříznivé výsledky studií jsou překrucovány nebo zatajovány. Státní zaměstnanci odmítající mlčenlivost jsou zastrašováni nebo přímo zbaveni svých pozic.

Doporučuji každému, kdo jí, a s ještě větším důrazem pro všechny, kdo cestují do USA, kde jsou dnes geneticky modifikované organismy ve více než osmdesáti procentech všech průmyslově upravovaných potravin. Problematika je však aktuální i v Evropě, kde se nově ke krmení zvířat chovaných v konvenčním zemědělství používá GM kukuřice z jižní Ameriky.

 

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *