Nevhodná protirakovinná doporučení

18. 7. 2011 Studie štítky: , 2 komentáře

ACS (The American Cancer Society) je americká národní organizace dobrovolníků, která se podle svých tvrzení snaží o eliminaci rakoviny coby závažného zdravotního problému. Přesto tato organizace bez ohledu na vědecky prokázaná fakta jako dvě hlavní metody prevence rakoviny vytrvale doporučuje vyšetření mamogramem a vyhýbání se slunci.

Potíží je, že přesně tyto doporučované strategie jsou značně riskantní či přímo nevhodné. Vyšetření mamogramem bylo v průběhu posledních let už několika studiemi prokázáno jako potenciální příčina vzniku rakoviny prsu a bezpečné slunění je dnes díky studiím o významu vitamínu D považováno za naprosto nezbytné pro prevenci vzniku rakoviny, a to včetně rakoviny kůže. Proč ACS doporučuje riskantní zásady podporující riziko vzniku rakoviny, zatímco téměř mlčí o jednoznačně prospěšných, levných a nerizikových změnách životního stylu? The American Cancer Society je finančně podporována průmyslem vyrábějícím mamogramy, farmaceutickými firmami a průmyslem vyrábějícím chemické postřiky. Společnost prošpikovaná střetem zájmů opakovaně doporučuje léky a vyšetřování, zatímco ignoruje enviromentální faktory podporující vznik rakoviny.

Zdroje a odkazy

Screening for Breast Cancer (USPSTF)

Můj komentář

Podle mne je na místě přehodnotit, jestli chcete svojí víru a finance věnovat organizacím, jako je ACS, která se mimo jiného každoročně podílí i na vysoce medializované kampani „National Breast Cancer Awareness Month.“ Je vhodné zamyslet se, jestli sponzorování takovýchto mediálních kampaní je tím nejlepším způsobem podpory boje s rakovinou, nebo jestli není prospěšnější na příklad přímá podpora jednoznačně prospěšného organického zemědělství přednostním nákupem na biofarmách.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

2 komentáře: “Nevhodná protirakovinná doporučení”

 1. Věra napsal:

  Chci se zeptat, je opravdu věrohodně prokázáno, že mamograf způsobuje rakovinu? Z čeho opravdu čerpáte? Sice jsem četla, kolik procet žen, které na mamografu byly, tak měly rakovinu. Nebude to ale spíš tím, že většina z žen má podezření a proto na něj jde? Osobně radši na mamograf půjdu, aby se nemoc alespoň začala řešit včas. Takovým prohlášením jen kazíte nedůslednou prevenci, kterou lidé už tak dost často zanedbávají. Jde pouze o statistiky nebo zhodnocení záření mamografu?

  http://www.tribune.cz/clanek/32358-proc-vyuzivame-mamografii-pro-screening-nadoru-prsu
  http://www.tribune.cz/clanek/32490-prinosy-a-rizika-mamografickeho-screeningu-znovu-diskutovany-na-workshopu-v-italii

  Je to v mých očích konstatování, které může mít v některých ohledech nebezpečné následky.

  Hezký den

 2. Dobrý den, v příspěvku je odkaz na detailnější informace a ještě mnohem více textů najdete ve shrnujících článcích Dr. Mercoly a odkazech, které v nich nabízí: http://search.mercola.com/results.aspx?q=mammography
  Cílem mého textu, není komukoliv rozmlouvat vyšetření mamografem, ale poukázat i na jeho možná rizika a tak vést k zodpovědnějšímu, plně informovanému rozhodnutí. Margit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *