Nebezpečná zdravotní péče

5. 10. 2011 Studie štítky: ,

Nepotřebné léky, zbytečné operace a neověřené terapie. Nový výzkum ukazuje, jak jsou mnohé běžné lékařské testy a postupy nejen drahé, ale mohou přinést i více škody než užitku. Méně zdravotní péče znamená lepší zdraví.

V mnoha lékařských odvětvích vede méně testování a terapie k lepšímu zdravotnímu stavu. Od některých screeningových testů na rakovinu přes operace chronických bolestí zad až po podávání antibiotik při virových zánětech dutin, pozoruhodné množství testů a terapií se nyní prokazuje jako škodlivé či s účinností odpovídající placebu.

Díky pochybným výsledkům takového testování jsou milionům lidí zbytečně předepisovány léky, jsou opakovaně vyšetřováni a podrobováni invazivním zákrokům. Všechny tyto akce s sebou nesou rizika nežádoucích účinků, operačních komplikací až smrti. To je také jedním z důvodů, proč terapie nežádoucích účinků léků v USA ročně stojí až 200 miliard dolarů.

Farmaceutický průmysl vymýšlí nové nemoci a riskantní laboratorní data s cílem převést zdravé jednotlivce na konzumenty jejich produktů. Například pouze v Německu cestuje téměř 16 000 zástupců farmaceutických firem propagujících své drogy. Analýzou dat o užívání léků v USA bylo zjištěno, že hlášení o nebezpečných vedlejších účincích léků se mezi lety 1998 až 2005 téměř ztrojnásobilo. V nemocnicích ročně až 2,2 milionu pacientů hlásí nežádoucí účinky z předepsané farmakoterapie, ročně se zbytečně na virová onemocnění předepisuje až 20 milionů antibiotik, ročně se provádí až 7,5 milionu zbytečných operací.

Zdroje a odkazy

No! The World That can Save Your Life (Der Spiegel)

U.S. Reports of Death, Side Effects from Prescription Drugs Triple (Fox News)

The American Medical System Is The Leading Cause Of Death And Injury In The United States (Gary Null PhD, Carolyn Dean MD ND, Martin Feldman MD, Debora Rasio MD, Dorothy Smith PhD)

Death by Medicine (Lou & Dr. Bob Wynman at Lake Tahoe)

Můj komentář

Určitě vítám přiznání moderní medicíny, že mnohé z jejích běžných a po léta praktikovaných postupů, léků a terapií jsou neúčinné či dokonce škodlivé. Co mi stále chybí, je uznání, že naprostá většina z tak zvaných alternativních anebo komplementárních terapií minimálně neškodí. Podle mne by – i kdyby jen na základě této neškodlivosti a nízkých nákladů – měly být přirozené alternativní možnosti preferovány v terapii většiny dnes běžných chronických zdravotních potíží. Přirozené terapie totiž navíc v naprosté většině případů podporují přirozené obranné reakce organismu a řeší skutečné příčiny potíží – na rozdíl od jejich potlačování, ke kterému dochází v moderní medicíně zcela běžně.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *