Nežádoucí účinky očkování anebo týrání

12. 9. 2012 Články štítky: , 20 komentářů

Upozornění: Díky mým kritikům uznávám odbornou nepřesnost v tomto článku — zatímco grafy ukazují na pokles úmrtnosti před zavedením plošného očkování, vztahovala jsem je rovněž na nemocnost jako takovou. Ta sice před érou očkování klesla také, ale zdaleka ne tak dramaticky jako úmrtnost. Chybu uznávám, ale to nic nemění na mém postoji proti povinnému a vynucovanému očkování v ČR. 

V jiné než této rovině se již očkováním nezabývám, pro aktuální informace se obraťte na vašeho pediatra a sledujte stránky o.s. Rozalio. Právní aspekty povinného očkování můžete konzultovat s Ligou lidských práv, která se této kontroverzní otázce veřejného zdraví dlouhodobě věnuje.

Dokážete si představit, že necháte své dítě přesně podle doporučení pediatra naočkovat, krátce poté těžce onemocní, vyhledáte pomoc odborníka v nemocnici a lékaři vás z neznalosti možných nežádoucích účinků očkování obviní z týrání dítěte? Tento příběh se právě odehrává v německém Mnichově.

Tatínek, který byl obviněn z týrání svého dítěte, popsal čtvrtý den po opakovaném očkování chování svého dítěte jako neutišitelný křik, křeče, šok a útlum dechu – nežádoucí projevy vedlejších účinků, ke kterým může vést očkování u citlivých dětí. Tatínek ihned kontaktoval lékaře a zajistil převoz svého dítěte do nemocnice. Naneštěstí byl otec v době zhoršení obtíží s dítětem sám doma, a proto se okamžitě stal podezřelým. Lékaři diagnostikovali otok mozku a podkožní krvácení.

Maminka tohoto tříměsíčnícho chlapce byla pod výhružkou umístění dítěte do ústavu přinucena se s manželem rozvést. Tatínek má nyní zakázán styk s dítětem a stojí před soudem s hrozbou až čtyřletého vězení. Přitom maminka i babička dítěte svědčily, že u chlapce došlo hned po první dávce zmíněného očkování k nežádoucím účinkům, které měly být kontraindikací pro další očkovací dávku, ale lékař je ignoroval a v průběhu další návštěvy zopakoval očkování proti osmi nemocem.

Případ (včetně výpovědi tatínka) popisuje krátká reportáž v německém jazyce:

Úmrtí z třesení?

Existují studie, které potvrzují, že 10 až 15% dětí reaguje na očkování přecitlivěle a že některé děti mohou onemocnět, u některých dochází dokonce k celoživotnímu poškození. V posledních letech nevysvětlitelně přibývá případů tzv. shaken baby syndromu (syndrom z třesení). Rodiče, nejčastěji tatínkové nebo chůvy, které jsou zrovna s dítětem samy, jsou obvykle obviněni z týrání dítěte.

Viera Schiebner, Ph.D., australská odbornice, která dlouhodobě sleduje rizika očkování, potvzuje, že k projevům shaken baby syndromu často dochází krátce po vícečetném očkování a že očkování může vést k otoku mozku, křečím i podkožnímu krvácení. Kojenci, kterým byl diagnostikován shaken baby syndrom, mohou být obětmi vedlejších účinků očkování, na které nikdo nepomyslel.

Očkování uznáno za příčinu poškození kojence, ale až po pár letech věznění tatínka

Další dramatický příběh, ve kterém vedlo očkování k závažnému poškození zdraví kojence a následně i jeho úmrtí v nemocnici, je z USA. Tatínek, který byl s dítětem sám doma a přivezl jej do nemocnice, byl odsouzen jako vrah k trestu doživotního odnětí svobody, přinucen se rozvést a odloučen od druhého staršího dítěte. Pod hrozbou odebrání dcery byla maminka nucena do obviňování tatínka. Maminka odmítla obviňovat manžela, následně byla odsouzena jako spolupachatelka. Jejich dcera byla umístěna do zařízení, kde byla sexuálně obtěžována staršími chlapci. Až po několika letech a s nezanedbatelnou podporou odborníků celého světa, kteří na základě studia průkazních materiálů obhajovali otce, byla nejdříve osvobozena maminka, téměř deset let po úmrtí syna byl osvobozen i tatínek. Nyní žije rodina podle dostupných informací společně, její příběh je detailně (včetně lékařských zpráv) popsán na stránkách Free Yurko. Podobných příběhů jsou desítky. Možné následky očkování detailně popisuje tato zpráva v anglickém jazyce.

Názor neuropatologa

Doktorka Waney Squier je neuropatoložkou v John Radcliffe Hospital v Oxfordu. Sama se s přibývajícími případy kojenců, kterým byl diagnostikován shaken baby syndrome (SBS), stala skeptickou a upozorňuje na obrovskou nejistotu této diagnózy. Důvody její skepse i způsob, jakým je mnoha kolegy pro svůj postoj napadána, popisuje v rozhovoru.

Jak poškození probíhá?

Jak předčasně narozené a oslabené dítě, tak i perfektně zdravé děti absolvují doporučená vícečetná očkování. V rozmezí několika hodin až dní po samotné aplikaci dochází k dramatickému nebo postupnému, jinak nevysvětlitelnému zhoršování stavu dítěte. Dítě až do vyčerpání neutišitelně křičí, může mít horečku anebo křeče, může zvracet, přestat jíst a přestat se vyvíjet. Popsané projevy by měly být důvodem pro okamžité zastavení očkování (zajímavé je, že jsou děti s uvedenými komplikacemi zároveň vylučovány ze studií o bezpečnosti očkovacích vakcín). Pediatři však potíže často zlehčují a pokračují v očkování. Každá následující dávka problémy podstatně stupňuje, až dochází k nenapravitelnému poškození zdraví dítěte. V některých případech najdou souvislosti sami rodiče a další očkování odmítnou.

Trestné následky špatné diagnostiky

Mnoho kojenců, u kterých je diagnostikován shaken baby syndrome, může být obětmi zánětu mozku, který se rozvíjí jako nežádoucí účinek po očkování. Od dob zahájení hromadného očkování a se zvyšujícími se počty povinných očkování přibývá zpráv o těžkých poškozeních mozku, kardiovaskulárních, metabolických a dalších zraněních kojenců. Na příklad vakcína proti černému kašli může vést k zánětu mozkových blan, který je doprovázen otokem mozku a krvácením.Jen ve Velké Británii se u soudu ročně projednává asi 250 případů, ve kterých jsou rodiče anebo pečovatelé obviněni z třesení anebo neúmyslného poranění hlavy kojence. K mediálně nejznámějším případům patří odsouzení devatináctileté britské chůvy v USA z utřesení osmiměsíčního chlapce, o kterého pečovala, k smrti. Ona, stejně jako mnoho dalších obviněných, vinu nikdy neuznala.Samozřejmě se vyskytují i případy týrání dítěte, ale u každého kojence je třeba okamžitě zahájit pátrání po všech možnostech a jednoznačně vyloučit souvislost s předcházejícím očkováním. A to zejména v situaci, kdy minulost obviněných nesvědčí o žádné předchozí trestné činnosti a zabití, ze kterého jsou obviněni, nemá žádný motiv.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

20 komentářů: “Nežádoucí účinky očkování anebo týrání”

 1. Dominika napsal:

  Margit, díky za článek.

  Jak to však udělat s očkováním v české republice, kdy je vlastně nezákonné neočkovat svoje dítě?
  Existuje nějaká věková hranice, kdy je měnší šance na poškození dítěte?

 2. Dominiko, v České Republice neupravuje povinnost očkování zákon, ale pouze vyhláška a není jednoznačně jasné jestli lze na základě takovéto vyhlášky očkování vynucovat. Vyhláška je navíc v rozporu s EU Úmluvou o biomedicíně, která říká, že jednotlivec (a rodič za dítě) má právo rozhodovat o provádění lékařských zákroků, včetně těch preventivních. Tuto úmluvu naše republika podepsala. Nejaktuálnější informace k právní problematice očkování lze najít na stránkách Ligy lidských práv: http://llp.cz/ a Občanského sdružení rodičů pro lepší informovanost o očkování: http://www.rozalio.cz.

  Ano, posunutí očkování je určitě výborným řešením, protože dětský imunitní systém se postupně vyvíjí a s přibývajícím věkem se podstatně snižuje riziko výskytu nežádoucí reakce po očkování. Nejběžněji se doporučuje odsunout očkování po prvním roce věku dítěte a někdy až po třetím.

 3. BuG.ToM napsal:

  Dominika – Nezakonné je očkovať deti vôbec, Očkovanie je iluzia. Očkovanie je nefunkčné, nidy nebolo dokazane že funguje, neexistuje jedina dvojito zaslepená placebom kontrolovaná štúdia, že ockovanie je funkčné a použitelné!!
  Všetko je len lekarska dogma, vymysel a havne su to toxicke latky do tela dieťaťa.
  U deti treba posilnovat prirodzenú a fungujucu imunitu, nie nejake vstrekovanie svinstiev do ich telíčka…

 4. Peťka napsal:

  Dobrý den, na jaký věk je dobré posunout očkování proti MMR, aby bylo relativně bezpečné…? Nejsem odhodlaná se s někým přetahovat a neočkovat, ale ráda bych byla k dítěti šetrná. Děkuji…
  Co se týče vyhlášky, tak pokud vím, je neočkování pod pokutou + vyhrožování z obžalování o zanedbání péče atd. Otázka je, jestli se už někdo z ČR soudil u evropského soudu… Ale pokud vím, tak mají lékaři povinnost hlásit, že rodič nepřišel v termínu na očkování…

 5. Neexistují studie přesně stanovující bezpečnou dobu pro jednotlivá očkování, proto nabízím jen nejčastěji předávaná doporučení. Každý odsun očkování by měl prospívat a nejběžněji se doporučuje začít očkovat po prvním anebo až dokonce po třetím roce. Právní povinnost očkovat není zdaleka tak jednoznačná, jak se nám předává a doporučuji s konkrétními dotazy kontaktovat Ligu lidských práv a občanské sdružení Rozalio.

 6. Honza napsal:

  Ano, existují samozřejmě negativa očkování. Určité procento lidí bude vždy toto nést se zdravotními problémy, stejně jako např. určití lidé mají alergie. Toto procento je v populaci velmi podobné a statisticky se jedná o naprostou menšinu. Nerad bych se ale dočkal toho, aby pod vlivem jakési protiočkovací módy lidé houfně od očkování ustupovali. PLOŠNÉ ZASTAVENÍ OČKOVÁNÍ by mělo za následek návrat středověku, včetně nemocí jako je dětská obrna, dávivý kašel a jiné, které ročně zabíjely tisíce miminek a přitom jsou dnes pouze díky očkování považovány za vymizelé. Vzpamatujte se dříve, než vás vaše bioposedlost připraví o dítě! Co jediné považuji za přínos tohoto článku je, že lidé mají být informováni o očkování jako o závažném kroku v životě miminka, mají být informováni o možných rizicích a hlavně mají v případě negativní reakce dětského organizmu mít možnost toto přerušit v plném souladu s legislativou. Mé děti očkované jsou a kdybych to pro ně neudělal, považoval bych se za zločince. Jiná situace je samozřejmě u očkování proti sezónním onemocněním typu chřipka a pod. To už je na každém zvlášť a tam já osobně preferuji nemocí projít bez antibiotik (pokud je to možné) a tím organizmus promořit a vytvořit mu vlastní skutečně účinné protilátky. Sám jsem poslední antibiotika vzal někdy před patnácti lety, takže vím, o čem mluvím. Jistě bych ale v případě vážnějších komplikací s jejich použitím neváhal. Pochopte prosím, že fanatické odmítání i fanatické přijímání technologického boje s nemocemi je nebezpečná věc!!!
  To BuG ToM: lžete a pokud sám věříte tomu, co proklamujete, pak lituji vás a hlavně vaše děti, protože vy sám už určitě očkovaný jste… Napište si heslo černý kašel na youtube a najděte si něco o kojenecké úmrtnosti na tuto téměř zapomenutou nemoc, vy chytrolíne!!! To se vám to žvaní, když o tom “lékařském dogmatu” asi vůbec nic nevíte. Víte vy vůbec, že ty “toxické látky”, co se při očkování používají jsou jen obyčejné oslabené kultury původců těch nemocí? A že NORMÁLNÍ reakcí je, že tělo s touto nemocí začne bojovat a TÍM se mu právě ty protilátky vytvoří?!?! Asi to nevíte, protože jinak byste nepotřeboval “dvojitě kontrolované studie” na něco, co v této zemi padesát let funguje tak, že počet kojeneckých úmrtí na dříve smrtelné choroby je statisticky vzato nulový. A místo abyste byl těm lékařům vděčný, tak trousíte něco o toxinech a o přirozené imunitě, aniž byste tušil, že přirozená imunita je přirozeně budována právě kontaktem organismu s rozličnými “svinstvy”! Jinak to prostě nejde a můžete pít kozí mléko a jíst tunu brokolice, ale pokud nevystavíte dítě působení nemoci, pak nemá šanci být imunní. Proč myslíte, že obvoďáci jsou statisticky nejméně nemocnou skupinou obyvatelstva? No protože na ně každý den kýchá a prská pacient za pacientem a jejich organizmy se prostě naučily odolávat.
  Konec přednášky, příště se nebudu obtěžovat, protože tohle by měl vědět každý, kdo úspěšně ukončil základní školu.

 7. Děkuji za vyjádření vašeho postoje. Článek, který komentujete je poměrně stručný a nevysvětluje kompletně problematiku očkování. Moc doporučuji přečíst si můj předcházející příspěvek k problematice očkování, kde detailně vysvětluji jeho rizika a to včetně oddůvodnění i odkazů na odborné zdroje:
  https://www.margit.cz/ockovani-hypotezy-versus-fakta/

 8. Honza napsal:

  Margit: Jste jedna z mála, která se snaží svá tvrzení podepřít fakty, čehož si cením. Mé vyjádření bylo však také velmi stručné a určené spíše laikovi, na nějž jsem reagoval. V této chvíli nejsem schopen kvalifikovaně s Vámi polemizovat, protože shromáždit statistická data podepírající nutnost celosvětového očkování dětí by bylo časově náročné a není to obor v němž bych se nějak významně orientoval. Zkuste ale, prosím, zvážit, proč organizace jako je UNICEF, případně WHO tolik bojují za vakcinaci např. v Africe, z níž nemají ty “nenáviděné farmaceutické firmy” žádný zisk. Mrkněte např. sem : http://www.pmfhk.cz/WWW/HVD_2007/5.pdf
  najdete zde kontakty na lidi i organizace, které budou mít statistických dat o úmrtnosti dětí a jejích příčinách v rozvojových zemích přehršel.
  Já chápu, že Vám vadí snaha bagatelizovat rizika spojená s vakcinací. V tomto s Vámi naprosto souhlasím. Vadí to i mně. Informovanost lidí je třeba zvyšovat. Bohužel si ale mnoho lidí neuvědomuje, jak fatální následky by mohlo mít nekritické přijmutí vakcinace jako zla, byť na základě Vašich rozumných názorů. Vakcinace je špatná. Tečka. Od teď už nepíchneme ani jedno miminko. Super. Do pěti let tady máme několikanásobek kojenecké úmrtnosti dneška. Návrat starých chorob. Doživotní následky obrny. Já tohle riziko podstoupit nechci a kdo ano, pak by se měl zeptat těch rodičů v rovníkové Africe, jestli jim to přijde také tak…

 9. Sama očkování neoznačuji jako zlo, ale snažím se předkládat fakta, která nejsou běžně dostupná a naopak podle mne jsou to farmaceutické firmy, které problematiku očkování podávají černo bíle. Co se snažím prosadit je zlepšení informovanosti, nezávislé testování účinnosti a bezpečnosti vakcín (včetně srovnání zdravotního stavu naočkovaných a nenaočkovaných dětí) a právo jednotlivce rozhodovat o zdravotnických zákrocích na něm nebo jeho dětech prováděných, tak jak je to v civilizovaných zemích běžné.
  Na očkování v Africe mi nejvíce vadí, že většina zdravotních potíží by se téměř jistě dala vyřešit zlepšením hygienické situace a výživy, ale ty jsou méně výdělečné než očkování. Navíc v Africe díky očkování došlo k celé řadě závažných zdravotních problémů, včetně úmrtí, ale takováto data se nikde nepublikují. Další zrůdností je testování léků, včetně vakcín na dětech neinformovaných rodičů z chudých zemí, mám pocit že před pár měsíci se dokonce o poškozeních daných takovýmto testováním psalo dokonce i u nás.

 10. Zuzana napsal:

  Margit, díky za tento článek. Je důležité upozorňovat na takovéto absurdní dění.

  Pro Honzu: jestli je očkování přínosné nebo škodlivé nikdo nikdy nedokáže posoudit a zároveň to ani nelze zjistit, vzhledem k originalitě imunitního systému u každého člověka. Důležité upozornění je hlavně na zákon a vyhlášku, které nutí rodiče očkovat jejich děti. Nechť má každý právo svobodné volby rozhodovat o svém zdraví, hlavně pokud jde o preventivní zákrok. Rodič nese odpovědnost za své dítě, má mít právo o tom rozhodovat. Rodič, který si myslí, že je zodpovědný, právě tím, že očkuje, nechť očkuje, rodič, který si myslí, že je zodpovědný právě tím, že neočkuje, nechť neočkuje. Účinnost vakcíny je na 85%, proto chápu rodiče, kteří očkovat nechtějí, raději své dítě pošlou do boje s co nejvíce posíleným imunitním systémem a bez všelijakých aditiv ve vakcíně. V Rakousku, Německu je očkování dobrovolné, přesto proočkovanost je cca 93%. Nemocnost hodně podobná jako v ČR. Jen vás chci uklidnit, že spousta lidí pod vlivem strachu své děti očkovat bude, takže proočkovanost i v případě dobrovolného očkování bude vysoká a vy můžete být v klidu. Přeji vám další šťastné vakcíny, bez vedlejších účinků!

 11. Mila napsal:

  Spousta argumentů (proti očkování) je v knize Prof. RNDr. Anny Strunecké Doba jedová – jsou i podepřeny odbornými údaji. Včetně testování vakcín (a následcích) na dětech v zemích 3. světa.

 12. Andrea napsal:

  Dobrý den Magrit
  Mám 15měsíčního syna. Nechávám jej očkovat jen nezbytně nutnými “povinnými” vakcínami. Vždy se s peditaričkou domlouvám na nejpozdější možný termín očkování. Před i po očkování dávám homeopatika. Přesto má Adámek vždy asi 14dní po vakcinaci v noci neutišitelný pláč až téměř řev…cíleně si ubližuje na hlavičce.
  Jinak je Adámek zdravý a čiperný. Měl zatím jen 1x rýmu, na kterou zabrala homeopatika. Možná je to i tím, že je krmený výhradně domácí stravou připravovanou podle nejnovějších zásad zdravé výživy. Dosud jej kojím.Pěstujeme si velkou část potravin na zahrádce a často jsme v přírodě:)
  Ráda čtu Vaše články v Meduňce a velmi fandím vzdělávacím programům o zdravé výživě.
  Zdravím a přeji úspěšný den.
  Andrea

 13. Dobrý den Andreo,
  kojení, domácí zdravá strava a v případě potřeby homeopatika jsou ty nejlepší možnosti pro dítě. Neutišitelný pláč po vakcinaci, zvláště jestli správně rozumím následuje po každém očkování a trvá až 14 dnů je znepokojující a moc navrhuji více o možných nežádoucích účincích očkování nastudovat i zvážit jestli dále vůbec očkovat. Takovýto neutišitelný pláč bývá například zpravidla důvodem pro vyloučení dítěte ze studií sledujících vliv očkování. Margit

 14. Peava napsal:

  Too Andrea: Panebože kdyby mi dítě neutěšitelně řvalo byť dva dny tak bych ho šla ukázat padiatře a tichým pohledem bych jí propíchla skrz naskrz….pokud má tohle po očkování opakovaně tak bych určitě přestala…chudáček…trpí….nastudujte si něco o nemocech na které je očkovaný a zjistíte že to není taková hrůza jak se všude tvrdí…nejsem lékař ani biolog…jsem obyčejná matka …nebojte se odporovat
  chápu je to těžké ale to dítě si nás vybralo abychom jej chránily…

  držím palce
  Peava

 15. Petrunka1 napsal:

  To je hrůza, co tady čtu. Můj chlapeček do 18 měs. vývoj normální, pak ztráta očního kontaktu, autistické rysy+ADHD. Chystáme se podstoupit homeopatickou vakcinační detoxikaci, tak doufám, že nám to pomůže. Připadá mi, že si doktoři z očkování udělali byznys a proto ho všichni tak brání!

 16. Ondra napsal:

  Honza:
  Masivní očkování v rozvojových zemích nemá se ziskem Big Pharmy nic společného jen zdánlivě. Očkováním si tam chystají ohromnou “klientelu” s následnou celoživotní závislostí na jejích “lécích” na potlačování příznaků autoimunitních chorob, které si tam očkováním vyrábějí. Ale pochopitelně, že to “myslí upřímně”…
  A kde slovo “klientela” nepřichází v úvahu, je to ještě jednodušší – ukázalo se, že dnešní vakcíny jsou skvělým nástrojem k vyvolání dalších chorob vč. neplodnosti a následné depopulizace, což hojnými miliardami financuje i sám velký “filantrop” Gates, a vůbec se netají svým cílem “snižování stavů” skrze vakcíny (viz http://www.youtube.com/watch?v=T9vZLlJhI7o&feature=related ) Zrůdnost!
  A ještě jedna věc – s tím “návratem středověku” bych byl hodně opatrný – nezapomeňme, že vstupní parametry (hygiena, výživa, 18hodinové směny v manufakturách,…) se od té doby výrazně změnily a že (pouze) náš fungující imunitní systém je schopen si poradit s jakoukoliv hrozbou (např. i vč. tetanu – viz super kniha http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-obukhanych-iluzia-ockovania-o-tom-ako-ockovanie-oslabuje-prirodzenu-imunitu-a-co-mozno-urobit-pre-znovuziskanie-zdravia-uvod/#obsah ) Přestaňme tedy strašit 150 let starými “reáliemi” a začněme raději pečovat o svou přirozenou imunitu. To JEDINÉ je řešení.
  Dodnes neexistuje jediný VĚDECKY PLATNÝ důkaz o tom, že očkování historicky cokoliv vyřešilo. Přibývá však stále více důkazů o tom, že ve své dnešní podobě víc a víc ubližuje.
  Nejlepším důkazem pro každého z nás je vlastní realita – náš 3letý neočkovaný a zdravě stravovaný kluk dodnes (kromě cíleně získaných neštovic pro posílení imunity) ani jedinkrát neonemocněl! A vůbec nevadí, že všichni ostatní kolem pravidelně soplí. Mezi očkovanci v našem okolí nevím o druhém takovém případu… často ale od rodičů neočkovaných dětí slýcháme podobné zkušenosti. Jaký lepší důkaz ještě chceme??
  Možná by stálo za to předefinovat naši “moderní” představu o tom, co je vlastně “normální”…
  Více na http://www.ockovani.dobiasek.net

 17. Taky skoro doktor napsal:

  Reaguji na příspěvek Ondry.
  Obávám se milý Ondřeji, že vaše argumentace je úplně zcestná. Nejenom tím, že se opíráte o názory na “slobodavockovani” což je zdroj informací naprosto neobjektivní a tendenčně zaměřený proti vakcinaci, ale ještě šíříte bludy, že neexistuje důkaz o tom, že očkování cokoliv historicky vyřešilo. Těch důkazů je nepřeberně, včetně eradikací jednotlivých chorob. To si ale musíte vzít za zdroj informací WHO nebo CDC.
  To, že bez epidemií a se zanedbatelným výskytem některých chorob žije u nás již několik generací je historický fakt.
  A není to zapříčiněno jen lepší hygienou ( ta přemíra hygieny může paradoxně vašemu imun. systému škodit ) ani lepší stravou ( ty hnusy co dnes prodávají se nadají srovnat s tím co bylo před lety ). Naopak podmínky pro šíření inf. chorob nebyly nikdy lepší a to díky globalizaci a cestování.
  Pracovní nasazení a stres je u mnoha lidí taky určitě větší než před 100 lety. Takže vysvětlení, že za vymýcením inf. chorob stojí očkování a zdravotní osvěta je zcela na místě.
  Vaše osobní zkušenost je výsledkem šťastných náhod a ne výsledkem “zdravého” přístupu k ochraně vašeho potomka.
  O autismu a souvislosti s očkováním bylo popsáno už hodně papíru. Největší důkaz o škodlivosti hliníku v adjuvans skončil neslavně jako podvod jednoho ctižádostivého doktora.
  Důkazy neexistují, ale domněnky se šíří vesele dál. Pročítám si celkem pravidelně odborné časopisy a sborníky, ale kupodivu jsem tam na důkazy, které by korespondovaly s vaším názorem a názorem autorky článku nikde nenarazil.
  VB
  P.S. asi to bude tím, že tam beletrii nezveřejňují

 18. JB napsal:

  Ano, dotora Wakefielda se podařilo zdiskreditovat, ale zapomněl jste uvést, že například v Itálii už nejméně v jednom případě rodiče vysoudili na státu odškodnění za poškození zdraví dítěte způsobené právě vakcínou MMR.
  http://www.adventor.org/clanky/ze-sveta/60-autismus-a-ockovani-italsky-soud-potvrzuje
  http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/italian-court-reignites-mmr-vaccine-debate-after-award-over-child-with-autism-7858596.html

  Ještě zajímavější na tom celém je, že informace o tomto průlomovém rozsudku se vůbec neobjevily v amerických médiích.
  http://www.thelibertybeacon.com/2013/01/20/us-media-blacks-out-italian-court-ruling-that-mmr-vaccine-caused-childs-autism/

  Zprávu jsem nezaznamenal ani v hlavních českých médiích, které jinak očkování skloňují ve všech pádech, hlavně pokud jde o vakcíny proti chřipce, klíšťovce, rakovině děložního čípku atd. Maximálně se něco objevilo na alternativních serverech a v internetových diskusích.

 19. Taky skoro doktor napsal:

  Vážený JB jak je to s těmi soudy a “průlomovými rozsudky” doopravdy a že to je ve zkutečnosti úplně jinak než hlásají antiwaxáci a potažmo i vy. Najdete zde :
  http://personal.tucna.net/mmr-zpusobuje-autismus-potvrzeno-soudem-ne/
  Můžete si zde přečíst úplné znění rozsudků. Co vy na to, budete ty bludy šířit dál?
  A ten váš slavný podvodníček byl usvědčen a ne zdiskreditován. ( on stejně už žádný kredit neměl ).
  Zprávu o údajných rozsudcích agentury nezveřejnily, protože chtějí být seriózní a nemůžou lhát jak to dělají alternativní servery.
  VB

 20. JB napsal:

  Klidně považujte The Independent za vlajkovou loď antivaxu :-)

  Každopádně pan Vlašánek na svém blogu rozebírá úplně jiné případy. V návalu objektivity asi na ten italský případ nějak pozapomněl ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *