Jaroslav Svoboda: Ekozahrady

23. 12. 2011 Knihy štítky: , , 1 komentář

Kniha detailně popisuje, jak lze každý kousek půdy využít pro vybudování krásné, zdravé a výživné zahrady. Autor ji věnoval všem lidem, kteří vysazují rostliny a dělají z této planety krásnější místo pro život.

Díky své profesi samozřejmě už léta propaguji organické zemědělství, ale tento titul jde z hlediska permakulturního hospodaření ještě o krůček dále. Moc se mi líbí permakulturní doporučení, která říkají, že je třeba maximálně respektovat přírodu a přirozenost systémů, upřednostňovat lokálně dostupné zdroje, rozmanitost nebo zařazení zóny divočiny do plánu zahrady.

Kniha je plná nádherných fotek a naprosto praktických rad. S doporučením snažit se pěstovat si vlastní jídlo naprosto souhlasím (už také sázíme). Samotnou mě moc nadchlo pravidlo tzv. zeleninové polykultury, podle kterého se různá zeleninová semínka sejí na připravený záhon volným rozhozením, poté se průběžně sklízí a jí, co dozraje.

Pro váhající s pořízením knihy doporučuji výborné stránky, kde autor své myšlenky představuje a které také všem majitelům jakéhokoliv kousku půdy mohu jen doporučit: www.ekozahrady.cz

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

Jeden komentář: “Jaroslav Svoboda: Ekozahrady”

  1. Dana napsal:

    Můžu potvrdit. Webové stránky nemají za tečkou cz, ale com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *