Koktejl na svačinu

25. 8. 2012 Prakticky štítky: 10 komentářů

Jak dodat organismu rychle a zdravě spoustu kvalitních živin a energii? Doporučuji vyzkoušet přípravu koktejlu ze superpotravin. Koktejl se připravuje pouhým rozmícháním ingrediencí ve studené vodě. Je ideální svačinkou, doplněním energie po cvičení anebo dokonce náhradou snídaně pro ty, kdo vůbec nesnídají.

Tři polévkové lžíce sušené syrovátky, sušeného kaštanového, rýžového nebo mandlového mléka,

jedna polévková lžíce prášku z mladého ječmene anebo ještě lépe prášku Green Super Food,

jedna polévková lžíce fair trade kakaa.

Prášky promíchejte s vodou, a to nejlépe v nádobě s uzávěrem. Poměr surovin je pouze přibližný, musíte jej sami vyzkoušet. Po několika pokusech budete jistě dobře vědět i bez rozmýšlení, jaká kombinace je pro vás nejlepší. V případě, že použijete neslazené mléko, můžete koktejl dochutit i lžičkou medu. Zajímavou obměnou může být přídavek kokosového mléka či dochucení vanilkou anebo skořicí.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

10 komentářů: “Koktejl na svačinu”

 1. Martina napsal:

  Dobrý den, nevíte, kde se dá tento přípravek Green Super Food objednat v Čechách. Děkuji

 2. Sama jsem jej koupila v prodejně nabízející fair tradeové produkty, ale nabízejí jej i internetové obchody a najdete při zadání českého názvu: Ovocný SuperFood.

 3. renata wilkusová napsal:

  dobrý den, v rámci koktejlů bych se chtěla zeptat na koktejl od herbalife. je propagován jako zdravé jídlo. máte tušení jak to s ním je a mohu ho dávat dětem? děkuji za odpověď a přeji krásné dny. renata

 4. Dobrý den, musím přiznat, že složení Herbalife koktejlu neznám, a proto nemohu posuzovat. Obecně však upřednostňuji nákupy v prodejnách zdravé výživy anebo fair trade obchodech, kde jsou prodavači většinou vzdělaní a sami vám dokáží dostatečně poradit. Margit

 5. Barbora napsal:

  Dobrý den, Váš recept na zdravou v mém případě snídani mě opravdu zaujal! Na většině stránek doporučují míchat mladý ječmen pouze ve vodě, takže oceňuji, že přicházíte s koktejlem, který jeho chuť trochu zpříjemní! Myslíte, že můžu přidat i nějaké mražené ovoce nebo řecký jogurt pro vytvoření struktury více připomínající smoothie?

 6. Dobrý den, určitě můžete, zelený ječmen i další práškovité směsi superpotravin se např. v Americe běžně nabízejí jako extra přídavek k čerstvě lisovaným šťávám anebo tzv. smoothies ze zmraženého ovoce. M.

 7. Dana napsal:

  Dobrý den,

  Je možné používat tento koktejl v období těhotenství?

  Děkuji

 8. Dobrý den, ano koktejl je vhodný i pro těhotné ženy. M.

 9. Petra napsal:

  Dobrý den,
  zajímá mě váš názor na kombinaci zeleniny s ovocem např. u výše uvedeného nápoje. Četla jsem, že se doporučuje jíst zvlášt ovoce a zvláš zeleninu. Můžu znát váš názor.

 10. Dobrý den, nejsem zastáncem striktního oddělování potravin. Potřebují jej pouze jedinci, kterým kombinace skutečně dělají potíže. M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *