Hledám právníka

29. 4. 2022 Články 30 komentářů

Víc než 30 let propaguji skutečné jídlo a zdravotní prevenci, předávám nezávislá doporučení a intenzivně pracuji v neziskovém sektoru. Nyní se objevil výrobce suplementů, který tvrdí, že moje práce je jeho konkurencí, že moje vyjádření ohrožuje jeho prodeje, a tak mi poslal soudní výzvu k omluvě a platbě přes milion.

O co jde? O moje vyjádření k reklamě a složení jednoho z produktů firmy Harmonelo. Kritizovala jsem propagaci produktu Harmonelo Slim, která obsahovala tvrzení, že zajistí „tělesnou hmotnost pod kontrolou“, aniž by bylo uvedeno, že ke zdravé hmotnosti je nezbytné zdravě jíst a hýbat se. Jaké je složení tohoto produktu? Podívejte se sami:

Voda, rozpustná vláknina z kukuřice, glukomannan, L-karnitin, extrakt z opuncie mexické, extrakt ze zeleného čaje, mikrobiálně aktivovaná Gynostemma pentaphyllum, extrakt z chmele, červená fermentovaná rýže s monakolinem K, koenzym Q10 (ubichinol), pikolinát chromitý, regulátor kyselosti (kyselina jablečná), aroma hruška, konzervanty (sorban draselný a benzoan sodný), sladidlo (steviol glykosidy).

Na základě dostupných informací z webu prodejce jsem napsala, že „za mě je to hruškou navoněná, stévií oslazená voda s pár mikroživinama, která při pravidelné konzumaci může pomoci udržet štíhlost vaší peněženky.“ Proč? Protože 500 ml produktu prodejce na webu nabízel za 1250 korun. Už ale nenabídl odkaz na kvalitní studii dokládající, že tento produkt sám o sobě zajišťuje hmotnost pod kontrolou.

Za svým vyjádřením si stojím. Proto předpokládám, že pokud soud obvinění neodmítne, neuvědomí si, že takovéto obvinění je profesionálně umlčující a pro nezávislého poradce jako jsem já finančně zcela likvidační, čekají mě měsíce nebo roky soudních jednání. Navíc pro prodejce bylo velmi snadné mého podnětu využít ve svůj prospěch. Stačilo k prodejní stránce webu doplnit odkaz na kvalitní nezávislou studii, která by prokazovala že tento produkt sám o sobě zaručuje „Hmotnost pod kontrolou“ nebo férově doplnit, že  k produktu samozřejmě doporučují i zdravě jíst a žít. Pak bych je dokonce mohla pochválit, oni by se zpropagovali jako zodpovědní výrobci prodejci a jen získali chválu.

Do procesu půjdu. Už jen proto, že takovéto odstrašování a vyhrožování výdělečnou firmou právníky a soudy vůči nezávislým profesionálům považuji za nebezpečný precedens. Zatímco oni mají milionové zisky a nesrovnatelně větší možnosti, poradci jako já mají jen své vzdělání, zkušenosti a schopnost komunikovat. Moje veřejné výroky mi nepomáhají nic prodat nebo získat, dělám to v dobré víře a pro všechny. A jak je vidět, jsem ohrožením pro zájmové skupiny. Kdybych naopak chtěla něco získat, tak bych takovéto produkty chválila a byla bych na výplatní pásce jejich výrobců. To přesně zcela odmítám. Jen pro zajímavost: v minulosti jsem samozřejmě odmítla i nabídku komerční spolupráce od této firmy. Vždy jsem byla zcela nezávislá a bude to tak i nadále.

Pokud by nebylo možné se svobodně vyjadřovat k výrobkům na trhu, zůstala by jen propagační tvrzení výrobců, prodejců a jimi placených expertů.

Možná namítnete, že přece máme platné zákony a kontrolní orgány. Ano, ale stačí se podívat kolem sebe na ta naprosto neuvěřitelná reklamní tvrzení, jimiž jsme zaplaveni – jako příklad uvedu dětskou lékárenskou čokoládu, která údajně může při pravidelné konzumaci zvyšovat IQ až o 10 %, nebo kilové balení fruktózy, kterou supermarket nabízel na polici s označením „bez přidaného cukru“. Je evidentní, že úřady nestačí. Umlčení nezávislých profesionálů kvůli korporátním zájmům by byla škoda pro všechny.

Co potřebuji?

Je zde prosím schopný, ochotný a zkušený právník, který mě chce v tomto procesu zastupovat? Už teď potřebuji písemné vyjádření k zaslané žalobě, které soud požaduje do 15 dnů, to vychází do 10. května. Rovnou přiznávám, že milionář nejsem, jsem fakt jen soukromý profesionál, nezávislý poradce, propagátor skutečného jídla a zlepšení výživy ve školách a nemocnicích. To je moje poslání, práce, která mě moc baví a kterou chci i dále dělat.

Díky za každou nabídku, radu a pomoc v tomto procesu. O dalším vývoji vás budu průběžně informovat.

Aktualizace 2. května:  Během včerejšího dne  jsem už dostala několik doporučení a nabídek, se dvěma kancelářemi jsem v jednání, které předpokládám povede k rozhodnutí o zastupování a způsobu obhajoby.

Aktualizace 10. května: Právě jsem od pana Karmazína dostala další předžalobní výzvu. Tentokrát požaduje do 7. dnů zaplatit 350.000 Kč, jinak pošle další žalobu.  A tentokrát si stěžuje, že jsem narušila jeho soukromí, když jsem „soukromou zprávu jeho vedoucím“ ve které mě lživě napadá z prodeje jiných MLM značek zveřejnila. Naprosto chápu, že mu zveřejnění jeho takto agresivního a nekorektního vyjádření vadí a jsem ráda, že minimálně nepopírá, že jej napsal. Co nechápu je jeho nové obvinění. Zveřejnila jsem totiž kopii ze svojí korespondence. Vyjádření pana Karmazína mi bylo posláno a to jen s náznakem, že toto se nyní rozesílá a bez jakéhokoliv upřesnění komu všemu a že by mělo jíst  o něco tajného.

Do soukromí pana Karmazína, do jeho domu ani počítače jsem se samozřejmě nevloupala, jeho soukromí, sociální sítě a dokonce ani sociální sítě firmy Harmonelo vůbec nesleduji.

První soudní výzvu už řeší můj obhájce a zatímco pan Karmazím pro tento případ advokáta změnil, já spokojeně zůstávám u Mgr. Štěpán Ciprýn, LL.M., https://www.cikr.cz.

Aktualizace 11. května: Před pár hodinami mi poslali další výzvu . Je v podstatě shodná jako ta předcházející,  jen tentokrát asi od distributorky (paní neznám a její jméno jsem nikde zatím nezachytila) Žaluje údajné narušení soukromí zveřejněním jejich „soukromě obchodní“ komunikace, která se evidentně volně šířila, když byla poslána i mě a ta požaduje 150.000 Kč.

Opět už řeší právní kancelář https://www.cikr.cz.

Přílohy

Kopie textu, který majitel firmy (nebo ředitel či vedoucí, postavení není uvedeno) rozesílal svým distributorům, ve kterém, samozřejmě jednoznačně lže o mé profesní náplni, konkrétně o údajném prodeji jiných značek MLM firem:

Od Michala Karmazína;

„Vážení vedoucí, rád bych udělal tečku za paní Margit Slimákovou. Paní Margit dělá do hubnutí a výživy a je jasné, že když prodává výrobky jiných MLM firem, tak že člověk snadno neodolá lákadlu, pomluvit náš „konkurenční“ produkt SLIM, který ona jaksi nemá ve svém portfoliu a ani jej nezná – kór když na tento produkt slyší chválu ze všech stran (a závist dělá svoje, jak vidno). Co mě ale zarazilo je, z jaké pozice „odbornice“ se toho paní Margit dopustila a to ještě poté, co natočí super podcast s panem Dr.Ryšávkou – na to musí být opravdu žaludek a myslím, že si mnoho fanoušku paní Margit, udělalo obrázek o její opravdové „profesionalitě“. Produkt SLIM je vele úspěšný produkt, což velmi dobře všichni víte, protože jste čekali, než ho vyrobíme znova dost, aby se dostalo na všechny poté, co bylo vyprodáno velmi rychle několik desítek tisíc kusů, prakticky bezprostředně, po jeho uvedení na trh… Samozřejmě, že po vlně, která na sebe nenechala dlouho čekat, paní Margit vymazala tuto pomluvu Harmonela jak z IG, tak i z FB a za normálních okolností, bysme nad tím mávli rukou, jelikož každý může udělat chybu… Nicméně tady je problém, že paní Margit reprezentuje „odborníka, experta“ a to ještě s dosahem na 60.000 lidí na soc.sítích a samozřejmě se nám svým bezmyšlenkovitým jednáním postarala o náplň na celou neděli, když vypustila tyto názory, aniž by náš produkt SLIM opravdu znala, anebo si zjistila všechny informace. Vzhledem k potenciální škodě, na újmě dobrého jména značky HARMONELO, byly všechny otisky obrazovky již předané na naše právní oddělení (děkuji Vám některým, že jste mi naposílali vše potřebné, nestíhal jsem dnes vůbec ani všem odpovídat). Na závěr dodám, že tvoříme velkou věc a ano, máme výsledky, které leží mnoho lidem v žaludku hlavně i z důvodu, že třeba nejsou zapojeni a nic z našeho úspěchu nemají – to je ale jejich volba, protože každý může. Nenechme si otrávit harmonizaci tohoto světa a pokračujme dál v našem záměru, avšak počítejte s tím, že se nás bude snažit mnoho podobných lidí zastavit… To však není možné. Mohou nás zbrzdit, ale určitě ne zastavit. Podobné případy, pokud nám tohle ještě někdo udělá, budeme řešit obdobně. Budeme dál chránit plody Vaší práce, nenecháme nás jen tak očerňovat a každý kdo nás sprostě a veřejně pomluví musí počítat s tím, že to jen tak nenecháme a budeme reagovat. Není to proto, že bysme chtěli bojovat (opravdu to nemáme rádi), ale někdy musíme bojovat, aby byl mír zachován (a s tím již bohužel máme bohaté zkušenosti). Jsme připraveni udělat vše pro ochranu dobrého jména HARMONELO i Vás Harmoneláků a stejně tak i produktů HARMONELO. Nyní tedy můžete jít a uklidnit své skupiny, jelikož tato (teď již vymazaná) pomluva, nepoškodí HARMONELO tak, jak samotnou autorku paní Margit, to je zcela jisté.“

Moje detailnější vyjádření k zavádějící propagaci produktů.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.

Zdravé zprávy emailem

30 komentářů: “Hledám právníka”

 1. Alena napsal:

  Dobrý den Margit, ráda vás sleduji a věřím že vše dobře dopadne, držím pěsti Alena ❤️❤️❤️

 2. Hana napsal:

  Dobrý den, Margit, taky držím pěsti, Hanka :-)

 3. Šárka napsal:

  Držte se! Už to tu začíná být jak v USA. A tyhle firmy dál vydělávají na lidské hlouposti/ neinformovanosti. Takže díky, za práci Vaší i Vám podobným – nezávislým…..

 4. Standa napsal:

  Myslím si, že je to jen zoufalý a směšný pokus. I kdyby se náhodou vyskytl soudce který by to připustil k líčení (o čemž velmi pochybuji), na to ani (schopný a zkušený) právník netřeba, tohle hravě vyřídí i laik.

 5. Žaneta napsal:

  Paní Margit, taky na Vás myslím a držím pěsti!

 6. Danka napsal:

  Paní Margit,tak ted mě mrzí,že nejsem velice dobrý právník.Já nejdřív myslela,že špatně čtu.Jste úžasná,ochotná,pracovitá žena a tak někomu ležíte v žaludku.Přeji vám v této nelehké době pevné nervy.Jakoby toho ošklivého bylo malo,že?At se vás někdo ujme a at to všechno máte za sebou.Přeji vám vnitřní sílu.Máme vás rádi a jsme vděční za vaší kvalitní práci.Hezké dny.Dana

 7. Adéla Krajíčková napsal:

  Margit, držím Vám palce!

 8. Vilma napsal:

  Pani Margit, držím Vám palce a verím, že zdravý rozum nikdy nebude porazený,
  Vilma

 9. Jarka napsal:

  Dobrý den, Margit, určitě to dobře dopadne, Vaší práce a rad je moc potřeba

 10. Iveta napsal:

  Díky za Vaši práci a nezávislost.
  Iveta Košťálová

 11. Monika napsal:

  Dekuji za Vasi praci. Prosim, pokracujte. Nedejte se. Nenechavejte nas bez informaci.

 12. Tereza napsal:

  Krásný den Margit,

  čekala jsem dlouho na Vaše vyjádření ke složení těchto produktů. Proč? Harmonelo mě zaujalo na podzim (kdy jsem se o něm dověděla) z toho důvodu, že „zdravý mikrobiom“, český produkt, ale po vyzkoušení jsem jaksi na sobě nic nepozorovala (a to jsem užívala asi 3 měsíce). Čekala jsem, kde zahlídnu nějakou „pitvu“ složení a hurá. Udělala jsem tedy dobře, že jsem dál neužívala a i jako Harmonelo partner jsem si říkala, že propagovat nebudu dál nic, protože pro mě jsou to vyhozené peníze. Jen je škoda, že to tak dopadlo ve smyslu, že doufala jsem v kvalitní ČESKÝ produkt. Ráda podpořím zlaté české ruce. Děkuji za vaše příspěvky a práci, kterou děláte. Moc si toho vážím, Vás si vážím. Krásný den, Tereza

 13. Dobrý den Terezo, děkuji za otevřenost. Sama jsem také nabídku terapie individualizovanými probitiky uvítala a stále zpovzdálí sleduji její výsledky. Jsem přesvědčená, že je to jeden z nadějných směrů v medicíně, jen ještě stále více nevíme než víme a pro mě více experimentální terapie než jednoznačně jistá léčba. Harmonelo však nejsou individualizovaná probiotika, jsou to hotové produkty, které v sobě mají některá probiotika navrhovaná Dr. Ryšávkou. Je to čistě produkt a mrzí mě, že jeho prodejci namísto snahy doložit kvalitní studiemi, jak tento produkt funguje a doplnění dat k němu na webu, bojují proti nositeli zprávy o jejich nedostatcích.
  Margit

 14. Magdalena napsal:

  Dobrý den, to je nestoudné osočení pí. Slimákové! Bohužel nejsem právník, tak komentuji jen jako morální podpora.

 15. Jarmila napsal:

  Dobrý večer paní Margit, každý člověk, který vás alespoň trochu sleduje ví, že se opravdu zdravé stravě a její propagaci věnujete mnoho let a udělala jste již mnoho záslužné práce pro lidi jak v tomto směru, tak i jiných. Určitě jste velmi upřímná a otevřená a já vás nejen sleduji, ale opravdu vám věřím. A hlavně víte, existuje pravdivé české přísloví podle sebe soudím tebe, takže p. Karamazín asi dělá přesně to, z čeho obviňuje Vás. No šlápla jste jim pomyslne na kuří oko, jinak by tohle vůbec nemuseli dělat. Já sice žádného známého právníka nemám, ale věřím že vám někdo v tomto pomůže a věřím hlavně na spravedlnost. Držím vám pěsti. Jarmila

 16. Lenka napsal:

  Nechutné, co se tady děje… Držím Vám pěsti, Margit. Napadají mě právníci jako JUDr. Nielsen, Rajchl, Hamplová atd…. právníci z ProLibertate.cz, kteří se snaží zastupovat lidi v této době, kdy se drsně šlape po svobodách a s právem si tu kdekdo vytírá… podlahu…

 17. Ivan Punchev napsal:

  Dobrý den…palce vám samozřejmě držím též, ale rád vám přispějí na právníka když to bude nutné.

 18. Romana napsal:

  To je hnus, velebnosti! Pardon. Ale to je síla a manipulace! Kdo nejde s nàmi, jde proti nàm! To už tu bylo za totàče. Jen je to nyní sofistikovanější. Držim moc palce!

 19. Petra napsal:

  Dobrý den Margit!
  Ta nestoudná zpráva od dotyčného pána, který ani není schopen napsat, jaký post ve firmě Harmonelo zastupuje, mne velmi rozlítila.
  Je nestkutečné, jakým způsobem se veškeré tyto firmy na bázi MLM prodeje snaží vecpat do lidí informaci, že když právě jejich produkt budou konzumovat, tak budou štíhlí a dokonce zdraví?!!!
  Kam až může dosahovat lidská hloupost? Proč lidé investují do těchto „hloupostí“, místo aby si koupili za danou cenu raději opravdové, zdravé jídlo, podpořili domácí produkt, pěstitele a chovatele? Pracovali na fyzické kondici a měli se rádi?
  Je mi z těchto věcí nesmírně úzko a jsem neskutečně ráda, že jste tu Vy, která se nebojácně umíte těmto „moderním výkřikům “ postavit, bojovat a stát si za svým.
  Máte mou obrovskou podporu, věřím, že pokud vůbec proběhne nějaké soudní jednání, tak máte na „celé čáře“ vyhráno…u Vás se není čeho bát!
  Držte se a jen tak dál…je nás hodně, co za Vámi stojí!
  Opatrujte se a přeji hodně sil, energie a stále tak úžasný pozitivní přístup!

 20. Miluška napsal:

  Dobrý den,
  moc Vám fandím, čtu všechny Vaše příspěvky a nyní už 2. Vaši knihu.
  Napadla mě “ advokátní kancelář ŠAUER- ŠAUEROVÁ“
  Držím pěsti !!!

 21. Ivana napsal:

  Margit moc si vážím Vás, Vaší práce i Vaší nezávislosti a věřím, že vše dobře dopadne.
  Přeji Vám příjemné dny.

 22. Simona napsal:

  Dobrý den,

  je to nehoráznost, doufám, že si od firmy už nikdo nic nekoupí.. Moc Vám držím palce a klidně přispěji na právníka!
  Držím palce a doufám, že vše dobře dopadne.

 23. Šárka Šeflová napsal:

  Dobrý podvečer Margit,
  věřím že vše dopadne dobře. Držím moc palce. Jste úžasná Žena s velkým srdcem, milým úsměvem a vždy dobře poradíte.

 24. Lubka napsal:

  Moc vám fandím a pevně věřím, že zdravý rozum a svoboda ještě neumřely.

 25. Robert napsal:

  Dobry den Margit,

  zkuste se obratit na pana doktora Jindricha Rajchla. Ma toho ted sice dost na praci, ale nema rad nespravedlnost, tak mozna by si na Vas cas nasel :)
  Robert

 26. Marie napsal:

  Právník bohužel nejsem a ani žádného, kterého bych mohla poradit neznám, ale začínám se obávat, že takto dopadneme: reklamní lži jsou povoleny, ale nezávislý odborník nesmí říci, co si myslí. Kolik lidí asi má dostatek času a energie, aby zkoumali pravdivost a opodstatněnost reklamy. Držím Vám moc palce a doufám v rozumné soudce.

 27. Miloš Chemik napsal:

  Ako chemik (dlhoročná prax s potravinami) s vyjadrením Margit súhlasím. Vzhľadom na to, že produkt obsahuje aj konzervanty (sorban draselný a benzoan sodný) – môže mať na chudnutie aj negatívny efekt. Domnievam sa tak na základe štúdií o vplyve črevných baktérií na chudnutie. O negatívnom vplyve konzervantov na baktérie v čreve už pochybuje iba ignorant zdravého rozumu, alebo neseriózny výrobca…

 28. Petra napsal:

  Achjo. Tohle je tak smutný, kdyby to nerozmazávali, tolik lidí si toho vlastně ani nevšimne, takhle si svůj brand poškodili sami, že to vůbec rozpitvávají. Složení je navíc opravdu špatné a díky moc Margit za osvětu všem aby při nákupu využívali zdravý rozum, četli si složení a nekupovali jen marketingové sladké řeči o produktech :) Nezávislé hodnocení je potřeba v tomto světě :)

  Divím se, že třeba v USA s takovým tvrzením „tělesná hmotnost pod kontrolou“ není nějaký zákazník, který nezhubnul a neposlal je k soudu.

  Držím palce :)

 29. Přesně tak, mohli můj podnět využít ve svůj prospěch, data doplnit a ukázat jak zodpovědně se firma chová, ale to by asi vyžadovalo příliš inteligence. Mohli také jen mlčet a už dávno by vyšumělo, jen to by vyžadovalo rozum. Tak zde jen rozdmychávají své potíže a odhalují své hodnoty, Margit

 30. Martina Moran napsal:

  Moc vam fandim a drzim palce, pani Slimakova. Dobre to dopadne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.